Słubice: 20 października 2019   |   Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Słubice24.pl Wiadomości Aktualności Ubezpieczeni w Niemczech mogą leczyć się w Brandmedzie – umowa z AOK Nordost podpisana
reklama

Ubezpieczeni w Niemczech mogą leczyć się w Brandmedzie – umowa z AOK Nordost podpisana

Dobra wiadomość dla osób pracujących w Niemczech i ubezpieczonych w AOK Nordost. Centrum Medyczne Brandmed podpisało \ umowę z tą właśnie kasą. Dzięki temu, mając aktualną kartę ubezpieczeniową, można skorzystać m.in. z porady lekarz internisty czy ortopedy.

brandmed aok_umowa

- To dla nas kluczowa umowa. Coraz częściej w naszym centrum medycznym pojawiały się osoby, które pracują w Niemczech i tam są ubezpieczone, ale w związku z tym, że nie znają tak dobrze języka niemieckiego, szczególnie medycznego, pytały o możliwość skorzystania z porady u nas – mówi Joanna Józefiak, wiceprezes zarządu Centrum Medycznego Brandmed.

Jak podaje AOK Nordst, ubezpieczonych jest w niej ok. 44 tys. Polaków, w tym prawie 9 tys. w rejonie 100 km od Słubic. I liczba ta może się zwiększać. To właśnie specjalnie dla nich AOK Nordst uzupełniła swoją ofertę o możliwość dostępu do opieki ambulatoryjnej w Polsce.

- Jednym z najważniejszych elementów skutecznego leczenia jest dobra współpraca pacjenta z lekarzem, a niestety, bariera językowa może temu przeszkodzić. Dzięki tej umowie Polacy ubezpieczeni u nas będą mogli w ramach ubezpieczenia korzystać z usług lekarzy po polskiej stronie, ale na niemieckim poziomie. I, co jest ewenementem również w Niemczech, przy krótkich terminach wizyt – podkreśla Kai Wilke-Schulz, dyrektor Departamentu Świadczeń Medycznych AOK Nordost.

Umowa obejmuje porady lekarzy 6 specjalności, w tym m.in. lekarza pierwszego kontaktu, czyli internisty, oraz chirurga, ortopedy, kardiologa, urologa. A także korzystanie z badań laboratoryjnych i rehabilitacji, zaopatrzenie w leki i środki lecznicze.

- Jest to pionierska umowa, proces jej powstawania był długi, wymagał wielu konsultacji i ekspertyz. Jest również wyrazem zacieśniania współpracy transgranicznej i współpracy w dziedzinie służby zdrowia, dlatego mamy nadzieję, że przyczyni się do rozwoju takich form współpracy – uważa K. Wilke-Schulz.

A jak skorzystać z porady lekarza? Bardzo prosto. - Ubezpieczeni w AOK Nordst oraz ich bliscy objęci ubezpieczeniem rodzinnym zostaną umówieni na wizytę w krótkim terminie lub bezpośrednio po osobistym zgłoszeniu się w godzinach przyjęć. W celu rejestracji wystarczy okazać kartę ubezpieczeniową – wyjaśnia J. Józefiak.

Jeśli ubezpieczeni chcieliby skorzystać z pomocy lekarzy innych specjalizacji, których nie obejmuje umowa, również mogą to zrobić, ale w oparciu o procedurę zwrotu kosztów. Jednak, jak podkreślają zarówno przedstawiciele Brandmedu, jak i AOK, umowa może zostać rozszerzona o kolejne świadczenia, jeśli pacjenci będą wskazywali takie potrzeby.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama