Słubice: 19 lutego 2019   |   Imieniny: Arnold, Konrad, Marceli
reklama
reklama

Gdzie nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy?

Kilka dni temu jeden z internautów zapytał na naszym forum, czy jest takie miejsce w Słubicach, gdzie odbywają się kursy pierwszej pomocy. I jest odzew. Jeśli również chcielibyście wziąć udział w takim kursie, jest kilka możliwości. Nie tylko w Słubicach. Sprawdźcie.

pierwsza pomoc

Jeden z internautów chciał dowiedzieć się, czy gdzieś w Słubicach odbywają się kursy pierwszej pomocy. Zadał to pytanie na naszym forum, podrzuciliśmy je na nasz profil na Facebooku - a czytelnicy jak zwykle nie zawiedli.

Jest kilka możliwości. Wiele zależy od tego, czy chcemy wziąć udział w kursie, który kończy się uzyskaniem ratownika KPP (czyli kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jeśli tak, to należy wziąć udział w certyfikowanym kursie, który trwa 66 godzin i jest zakończony egzaminem.

Łukasz Skorek, jeden z komentujących i doświadczony ratownik, wyjaśnia, że takie kursy odbywają się w Gorzowie, Poznaniu czy Warszawie. I służy odpowiednim kontaktem, gdyby ktoś był zainteresowany (po namiary można się zgłosić przez naszą redakcję).

Ale jeśli komuś nie zależy na tytule, a chce po prostu nauczyć się udzielać pierwszej pomocy, ma kilka możliwości nauczenia się tego „na miejscu”.

Podobne szkolenia prowadzi Pogotowie Ratunkowe Walczak. Najlepiej skontaktować się z bezpośrednio z jej szefem Markiem Walczakiem i ustalić szczegóły – tel. 601 758 953.

Pierwszej pomocy uczą również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzepinie. Z naszą redakcją skontaktował się Konrad Nowak, prezes OSP.  I zaprasza wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się podstawowych technik od zera, albo utrwalić i odświeżyć już posiadaną wiedzę.

Druhowie będą prowadzić zajęcia raz w miesiącu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego w godz. 12-15, w remizie OSP w Rzepinie przy ul. Ośniańskiej 4.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama