Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Radni przyznali honorowe wyróżnienia

Rada Miejska w Słubicach przyznała honorowe wyróżnienia osobom, które w szczególny sposób promują nasze miasto lub działają na jego rzecz. "Honorowymi Obywatelami Słubic" zostali Łukasz Fabiański oraz Stanisław Wachowiak. Tytuł "Ambasadora Słubic" trafił w ręce Torstena Kleefelda.

lukaszfabianski 026

Wyróżnienia zostały przyznane w formie uchwały podczas sesji Rady Miejskiej w Słubicach, która odbyła się 27 kwietnia.

Radni przyznali dwa tytuły „Honorowego Obywatel Słubic”. Jeden z nich potrzymał Łukasz Fabiański, piłkarz reprezentacji Polski, rozpoczynający swoją karierę w klubie MKS Polonia Słubice. Tytuł przyznano za wybitne dokonania sportowe i wkład w promocję naszego miasta. O nagrodę wnioskowali działacze klubu UKS Polonia Słubice. Co ciekawe, popularny "Fabian" ma już w swojej kolekcji inne gminne wyróżnienie. W 2006 roku otrzymał tytuł "Ambasadora Słubic".

"Honorowym Obywatelem Słubic" został również otrzymał Stanisław Wachowiak, kanclerz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Radni docenili jego zaangażowanie w rozwój Collegium Polonicum, a tym samym w promocję miasta Słubice jako miasta akademickiego. W tym przypadku wnioskodawcą był sam burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Tytuł „Ambasadora Słubic” przyznano Torstenowi Kleefeldowi. Jest on dyrektorem Karl-Liebknecht-Gymnasium we Frankfurcie. Radni docenili jego zaangażowanie w polsko-niemiecką edukację oraz realizację wielu inicjatyw transgranicznych, co ma duże znaczenie dla promocji gminy Słubice po drugiej stronie Odry. O nagrodę wnioskowała Danuta Nowak, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Warto wspomnieć, że podobne wyróżnienia były przyznawane w przeszłości już wielokrotnie. Obecnie mamy 17 "Honorowych Obywateli Słubic" i 19 "Ambasadorów Słubic". Tytuły otrzymywali m.in. premier Tadeusz Mazowiecki, prof. Gesine Schwan, rekordzista Polski Paweł Czapiewski, czy nieżyjący już były burmistrz Słubic Stanisław Ciecierski. Ewidencję wszystkich nadanych tytułów prowadzi Urząd Miejski w Słubicach. ZOBACZ

Kto ma możliwość zgłaszania do wyróżnień? Oprócz samorządowców mogą to także zrobić sami mieszkańcy, kluby czy stowarzyszenia. Na stosownym formularzu wystarczy zebrać 30 podpisów, a pismo skierować do przewodniczącego Rady Miejskiejw Słubicach.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama