Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/02/19 12:01 #25220

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
16 lutego do naszej redakcji zadzwonił Mariusz Dubacki, mieszkaniec osiedla Zielone Wzgórza. Przekazał nam informacje i zdjęcia ze spaceru po terenach wokół Kunowic i osiedla gdzie mieszka. (źródło: www.facebook.com/slubice24/posts/10153932484522692)

Teren jest usiany wieloma dzikimi wysypiskami, ma też tu miejsce składowisko gruzu budowlanego, wg niego nielegalne. Na zdjęciach widać nawet, że leżą tam... płyty nagrobne. W śmieciach znalazł też nr telefonu do niemieckiej firmy, która wyrzucała tam odpady. Wg zdobytych przez niego informacji, teren ten należy do RSP Kunowice.

Zasygnalizował też drugą sprawę. Niedaleko gruzowiska powstał zbiornik wodny, który wg naszego czytelnika wkrótce może być powodem problemu z wodami gruntowymi w Kunowicach i osiedlu. Zbiornik gromadzi coraz więcej wody, która spływa ze wzgórz, i nie jest odpowiednio zabezpieczony

Mariusz poprosił naszą redakcję o interwencję. Zajmuje się tą sprawą od roku, ale jego wcześniejsze apele w Urzędzie Miejskim w Słubicach i Straży Miejskiej nie przyniosły do końca zamierzonego efektu.

- Były montowane kamery, były patrole. Część śmieci z terenu gminy została uprzątnięta, ale problem nadal jest i to poważny. W działaniach wspomagali mnie radni Piotr Gołdyn oraz Grzegorz Cholewczyński - powiedział w rozmowie z naszą redakcją.

Do w/w instytucji przesłaliśmy prośbę o ustosunkowanie się sprawy i dość szybko otrzymaliśmy odpowiedź. Zadzwonił do nas Antonii Chomik z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Słubicach, który zapewnił, że zbada sprawę i uda się osobiście na wizję lokalną, szczególnie w kwestii zbiornika wodnego.

Aktywne działania też podjął szef Straży Miejskiej Wiesław Zackiewicz. Był już na oględzinach działki na której zalegają odpady i wystąpił z pismem do jej właściciela o jak najszybsze uprzątnięcie terenu, który jest jego własnością (termin14 dni od otrzymania korespondencji).

- Poprosiłem również o złożenie wyjaśnień dotyczących znajdującego się na działce zbiornika wodnego i jego ewentualnego wpływu na poziom wód gruntowych w Kunowicach. Zbiornik ten jest oznakowany tablicami "teren prywatny wstęp wzbroniony" i osoby postronne ze względów bezpieczeństwa nie powinny w żaden sposób z niego korzystać ani się do niego zbliżać. Po uzyskaniu szerszej informacji na ten temat powiadomię Waszą redakcję - napisał do nas w emailu Wiesław Zackiewicz.

O sprawie będziemy informować. Poniżej fotki.




























Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/02/19 16:51 #25223

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

W śmieciach znalazł też nr telefonu do niemieckiej firmy, która wyrzucała tam odpady.

No jasne, przyjechali sobie 400 kilometrów z Hamburga śmieci wyrzucić. Nie było tam przypadkiem jakieś wizytówki pracownika Urzędu Miejskiego lub Starostwa? Bo to mogło by wiele wyjaśnić.

A tak w ogóle to po co tutaj ten wpis?
Panu Dubackiemu syf przeszkadza ogólnie, czy tylko psuje mu harmonię i widoki z okna? Bo takich wysypisk jest w naszej Gminie pełno, żeby było ciekawiej pojawiło się ich sporo po wejściu w życie nowej ustawy śmieciowej. Ciekawe dlaczego, skoro jej pierwotnym zamysłem miała być właśnie likwidacja tego typu nielegalnych wysypisk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/02/19 19:17 #25224

  • FemShep
  • FemShep Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 66
  • Otrzymane podziękowania: 4

marks napisał:

A tak w ogóle to po co tutaj ten wpis?


Jak to po co? Takie zachowanie trzeba publicznie piętnować! Przecież to wygląda jak po powodzi - zwłaszcza te płyty grobowe. Wstyd i żenada!
Chciałbyś tam z dziećmi iść na spacer lub relaksować się na rowerze?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/02/19 21:21 #25225

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

FemShep napisał: Jak to po co? Takie zachowanie trzeba publicznie piętnować!

No i napiętnowałeś. Myślisz, że tych co ten syf robią to obchodzi?

Przecież to wygląda jak po powodzi - zwłaszcza te płyty grobowe. Wstyd i żenada!

A dlaczego akurat te płyty Ci doskwierają, ich akurat najmniej jest na tych zdjęciach.

Chciałbyś tam z dziećmi iść na spacer lub relaksować się na rowerze?

Tam akurat nie bywam, ale jest pełno takich miejsc wokół Słubic. Raz czy dwa nawet to zgłosiłem, nikt się tym nie zainteresował, więc ja też przestałem, nie wpadło mi jednak do łba żeby się z tym po forach internetowych obnosić.
Z tym, że ja wiem z czego to się bierze. Idź lub jedź wywieźć coś do PUKu, muszą poważyć, spisać dane wszelakie, raz nawet chcieli ode mnie żebym im pokazał deklarację, którą mam podpisaną z gminą, że płacę podatek. Tak jakby każdy qrwa nosił ten świstek przy sobie.
Więc wcale mnie nie dziwi, że ktoś ma to w dupie i zamiast sortować i wozić się z tym kilometrami wywala w najbliższym lesie.
Dopóki będą takie jaja z tym PSZOK-iem, to tak będzie wyglądać najbliższa okolica.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/02/19 22:38 #25226

  • kaczka
  • kaczka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 292
  • Otrzymane podziękowania: 8
Popieram Pana Dubackiego. Skoro Straż Miejska zwraca uwagę właścicielom prywatnych posesji,na nieporządek, to może i warto aby porządek był na terenach należących do miasta ? Nie można karać innych, mając śmietnik na swoim, miejskim gruncie.
Druga sprawa, to zbiornik wodny. Każde piętrzenie, pobór wody, zrzut, wymaga pozwolenia wodno-prawnego. Trzeba sprawdzić w powiecie, czy właściciel tego terenu takowe posiada.
Ja jestem też ciekaw tej żwirowni. Czy jest ona legalna ? Jeśli tak, to dlaczego właściciel nie ponosi kosztów naprawy drogi do niej ? Biegnie tam droga gruntowa do Drzecina. Na odcinku od Sportowej, do skrętu na Kunowice, jest to jedno wielkie rozjeżdżone przez wywrotki grzęzawisko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaczka.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/03/02 18:41 #25298

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70
Mamy kolejne informacje w sprawie zgłoszonej nam przez Mariusza Dubackiego.

Jak poinformowała naszą redakcję rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Słubicach Beata Bielecka, do właściciela części działek na których są śmieci (RSP Kunowice), zostało wysłane odpowiednie pismo w sprawie zalegających tam odpadów i obecnie urzędnicy czekają na odpowiedź.

Ponadto telefonicznie kontaktował się z nami Antoni Chomik z wydziału środowiska. Poinformował, że z miejsc, które należą do gminy, zostaną uprzątnięte śmieci. Wykona to PUK z którym gmina ma podpisaną umowę na wywóz śmieci, w tym także na likwidację dzikich wysypisk. Zadeklarował także, ze w tym tygodniu uda się na dokładną wizję lokalną i obejrzy zbiornik wodny, który tam się utworzył.
Za tę wiadomość podziękował(a): Open Finance

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/04/22 09:53 #25674

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Wielkie dzięki dla Redakcji Słubice24 :) Po Waszym nagłośnieniu sprawy zajęli się tym urzędnicy. Właściciel terenu dostał kilka pism...i... i nic. Musiałem zgłosić sprawę do prokuratury. Dzisiaj śmieci zniknęły. Mogło to się stać trochę wcześniej, po doniesieniach medialnych a nie po oficjalnym śledztwie.
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Za tę wiadomość podziękował(a): FemShep

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/04/22 11:25 #25676

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
A fotki? B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gruz i śmieci wokół Kunowic 2016/05/18 07:14 #25822

  • mika58
  • mika58 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Najwygodniej szukać winnych, tylko nie siebie. Wszyscy dbajmy o nasze środowisko .Niektórych
stać na budowę domu a nie stać na porządki w koło i podrzucają śmiecie innym. Chyba właściciel sam sobie nie podrzuca ich. Przecież teraz jest ustawa o śmieciach od 2015r każdy płaci. PUK
JEST BARDZO DOBRĄ FIRMĄ ZABIERA WSZYSTKO CO WYSTAWIMY, NIE ROZUMIEM TEGO!!!

DBAJMY SAMI PROSZĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1