Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Posiłek za ubezpieczenie ? 2017/11/16 08:44 #31061

  • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA
  • Mateusz Bukowski UBEZPIECZENIA Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 0


W tym wpisie nie będzie żadnej porady ubezpieczeniowej. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się jak ubezpieczając mieszkanie, niedożywione dziecko otrzyma ciepły posiłek, to czytaj dalej…


Od pewnego czasu zastanawiałem się nad tym, jak efekty mojej dotychczasowej pracy przełożyć również na inny grunt, tzn. jak sprzedając ubezpieczenia mogę pomóc, które nie mają w życiu tyle szczęścia?
Po pewnych przemyśleniach postanowiłem, że swoją pracą wesprę działalność Polskiej Akcji Humanitarnej PAJACYK.

Dlaczego Pajacyk?

Jedzenie to ważna potrzeba każdego człowieka. A jak żyje się z poczuciem głodu? Wystarczy nie zjeść nic przez większą cześć dnia.
Niestety dziecko nie poradzi sobie z tym, tak jak dorosły. Głodne dzieci rozwijają się wolniej, są apatyczne, lub rozdrażnione. Głód może wzmagać w nich poczucie bycia „ gorszym”.
Dzieci muszą otrzymać codziennie posiłek.

Wg Millward Brown w Polskich podstawówkach niedożywionych jest 160 tysięcy dzieci, natomiast GUS szacuje, że 1,4 miliona dzieci i młodzieży żyje w niedostatku i biedzie.

Programem, który pomaga głodnym dzieciom, jest PAJACYK. To program dożywiania dzieci w Polsce prowadzony przez PAH niezmiennie od 1998 roku. Rrealizowany jest za pośrednictwem szkół i świetlic środowiskowych, którym przekazywane są środki finansowe na dożywianie.

W roku szkolnym 2016/2017 posiłki otrzymywało 2 008 dzieci (w 132 placówkach).Jednak łączna liczba wszystkich wnioskujących placówek była 154 ( 4 197 dzieci). Wyraźnie widać jak duża liczba dzieci potrzebuje jeszcze wsparcia.
Osobiście wierzę, że będę mógł przyczynić się do zwiększenia pomocy kolejnym dzieciom.

Jak chcę pomagać?

Jedno ubezpieczenie mieszkania/domu = jeden posiłek. Każde kupione u mnie ubezpieczenie PZU DOM( pod tym pojęciem jest ubezpieczenie mieszkania, domu, domku letniskowego, garażu, altany, nagrobka) finansuje jeden posiłek. Z każdej sprzedanej polisy PZU DOM przeleję 4 zł( tyle wg pajacyka kosztuje jeden ciepły posiłek) na konto PAH.

W kończącym się właśnie roku zawarłem około 300 ubezpieczeń mieszkaniowych.
Przez kolejny rok chcę dofinansować 600 posiłków.

Jak widać, z moich założeń wynika, że jeżeli chcę ufundować 600 posiłków, to muszę podwoić liczbę sprzedawanych ubezpieczeń :)
Co kwartał podam też informację ile posiłków uda mi się opłacić. :)

To tyle dziś. Jeżeli do tej pory zastanawiałeś się, czy i gdzie ubezpieczyć swój majątek, to teraz masz kolejny argument…
Mateusz Bukowski
Doradca ubezpieczeniowy PZU SA...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1