Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lekkoatletyka w Słubicach ma się coraz lepiej - sukcesy na arenach ogólnopolskich i światowych, rzesze młodych ludzi uczęszczających na treningi, to dobry prognostyk na przyszłość. Okazją, aby o niej porozmawiać, było uroczyste podsumowanie minionego sezonu zorganizowane przez Lubusz Słubice i Słubicką Akademię Biegową.

Lubusz Slubice
Trener P. Kiedrowicz gratuluje wyróżnionym

Zawodnicy, działacze, trenerzy i sponsorzy spotkali się 2 grudnia w sali kinowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Zgromadzonych powitali pomysłodawcy wydarzenia Piotr Kiedrowicz i Ryszard Chustecki. Ten ostatni opowiedział o największych sukcesach minionego roku i przypomniał nieco klubowej historii.

39. rok słubickiej lekkoatletyki

- To był już 39. rok naszej działalności. Nieustannie szkolimy dzieci i młodzież, wdrażamy nowe projekty, organizujemy imprezy sportowe. Staramy się by lekkoatletyka była dobrą formą spędzania wolnego czasu dla naszych mieszkańców – mówił ze sceny.

A jakie sukcesy najbardziej zapadły w pamięć w minionym roku? To był sezon Antoniego Plichty. Nasz sprinter sięgnął po srebro w biegu na 100 metrów Mistrzostw Europy Juniorów i przebojem wdarł się na salony seniorskiej lekkoatletyki.

Kibice ucieszyli się także z medali Jakuba Czaka i sprinterskiej sztafety na mistrzostwach Polski juniorów, a w kategorii juniorów młodszych swoje pierwsze krążki wywalczyli Paulina Polańska (rzut dyskiem), Julia Wyrwas i Jakub Klimiuk (oboje skok wzwyż). W najmłodszej grupie na uwagę zasługują medale z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które zdobyli Malwina Olszewska (1000 m) i Bartosz Pilichowski (100 m). Swoje medale dołożyli także weterani z dyskobolką Małgorzatą Krzyżan na czele.

Docenili trenerów

- Ich sukcesy to efekt ciężkiej pracy naszej kadry trenerskiej – podkreślał R. Chustecki. I przedstawił publiczności szkoleniowców. To Edward Czernik, Grzegorz Noga, Grzegorz Kaczmarek, Jacek Grześkowiak, Oleg Pachol, Piotr Kiedrowicz, Agata Kiedrowicz, Łukasz Horoszkiewicz i Krzysztof Wesołek.

Ten ostatni (twórca sukcesów A. Plichty) postanowił zakończyć 10-letni okres pracy w klubie, za który podziękował obecnym władzom i kibicom w osobnym wystąpieniu. - Zabieram ze sobą cenne doświadczenie, bagaż emocji, wspomnień, które na pewno pozostaną ze mną na długie lata – powiedział ze sceny.

Lubusz Słubice
R. Chustecki i Z. Faliński dekorują najlepszych młodzików

Nagrody nie tylko dla sportowców

Okazji do zaprezentowania się na niej było tego wieczoru całkiem sporo, bo organizatorzy postanowili uhonorować nie tylko wyróżniających się zawodników i trenerów, ale także przyjaciół klubu i sponsorów. Statuetki, dyplomy, plakietki i nagrody rzeczowe rozeszły się w mig, a wszystko w takt melodii przygotowanych przez muzyczny duet Jaceł Fałdyna - Piotr Tamborski.

Również i nasz portal otrzymał podziękowania za wspieranie klubu i akademii, z czego jesteśmy niezwykle dumni. A jeszcze bardziej z pamiątkowych albumów, które trafiły do zawodników, okraszonych naszymi zdjęciami i fragmentami artykułów.

- Te albumy to zachęta dla naszej młodzieży. Mam nadzieję, że sukcesów sportowych będzie tak dużo, że szybko zabraknie w nich miejsca na kolejne prasowe wycinki – cieszył się Piotr Kiedrowicz. Trener opowiedział także o motywacji w swojej pracy. - Jak widzi się na co dzień te uśmiechnięte twarze, i to z jakim zapałem podchodzą do uprawiania sportu, to naprawdę aż serce rośnie – mówił wyraźnie wzruszony.

Lubusz Slubice
Młodych sportowców oklaskiwali starosta L. Bajon i burmistrz M. Olejniczak

Bez sponsorów ani rusz

Jak wszyscy doskonale wiedzą, współczesny sport, nawet ten w wykonaniu dzieci i młodzieży, nie miałby szans powodzenia, gdyby nie wsparcie sponsorów. O nich także pamiętano podczas podsumowania.

- Osiągnięcia naszych zawodników nie byłby możliwe, gdy nie pomoc finansowa, szczególnie ze strony gminy Słubice – mówił prezes Chustecki. - Wspierają nas też Powiat Słubicki, Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, Polski Związek Lekkiej Atletyki, Lubuski Związek Lekkiej Atletyki, Krajowe Zrzeszenie LZS, ZUO International, Janusz Park, Zakład Usług Wodno-Ściekowych, SEC Słubice, PUK Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji – wyliczał. Za wieloletnią działalność na rzecz klubu podziękował także honorowemu prezesowi klubu Zbigniewowi Falińskiemu.

Burmistrz chce pomagać

Dalszą pomoc dla słubickiej lekkoatletyki zadeklarował obecny na sali burmistrz Mariusz Olejniczak. - To ogromna przyjemność być dzisiaj z wami i słuchać tych podsumowań. Nie widzę innej możliwości, jak dalej realizować wasze pomysły. My, jako władze gminy, jesteśmy po to, aby umożliwiać wam uprawianie tak pasjonującej dyscypliny sportu jaką jest lekkoatletyka – powiedział na zakończenie. Zadeklarował także, że gmina będzie dalej inwestować w sportową infrastrukturę. Zapowiedział stworzenie tzw. ścieżek zdrowia.

Zwieńczeniem uroczystości było wręcznie dwóch dodatkowych wyróżnień. Członek zarządu LZLA Andrzej Szczesny złożył na ręce R. Chusteckiego okolicznościowy Medal Stulecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a dwaj trenerzy - O. Pachol i J. Grześkowiak - otrzymali srebrną honorową odznakę PZLA.

Poniżej garść fotek z uroczystości

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.