Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wiosennej tradycji musi stać się zadość. Kajakarze z grupy Marka Konatkowskiego co roku sprzątają wodne trasy, którymi poruszają się przez cały sezon. Ostatnio była Pliszka, a tym razem ruszą na Ilankę. Chętni mogą się jeszcze przyłączyć.

kajakarze pliszka

Akcja pod wdzięczną nazwą „wiosenny śmiecionosz” łączy zamiłowanie do aktywności na świeżym powietrzu z troska o czystość okolicznej przyrody. Kajakarze nie tylko wypoczywają na wodzie, ale w trakcie spływu sprzątają brzegi rzeki ze śmieci pozostawionych przez tych mniej rozsądnych i świadomych turystów.

Tegoroczna edycja odbędzie się 14 kwietnia. Miejsce zbiórki zaplanowano o godz. 9:30 w Cybince przy ul. Dąbrowskiego 3, przy bazie firmy Makajak.pl.

- Zapraszamy na kolejne wiosenne sprzątanie rzeki. Jak zawsze mile widziane dziwne nakrycia głowy z pomalowanymi w kwiaty, motylki, ptaszki facjatami będą się świetnie komponować – zachęca Dorota Rutka, jedna z organizatorek akcji.

Sam spływ to nie wszystko. Na koniec organizatorzy zapraszają na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Jedzenie i picie będą zapewnione. Koszt 40 zł od osoby.

Zgłoszenia: Marek Konatkowski, tel. 601 641 512.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.