Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mieszka 1 Klony 2020/08/18 21:41 #35830

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Dzisiaj przejeżdżałem obok ulicy Mieszka 1 i aż włos mi się zjeżył jak zobaczyłem pościnane drzewo. Szkoda że apel naszej Słubiczanki poszedł na marne. W naszej gminie liczą się tylko oszczędności a nie dobro mieszkańców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszka 1 Klony 2020/08/19 16:25 #35833

  • germanik2753
  • germanik2753 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na tą chwilę,z braku czasu,napiszę tylko iż w pełni jestem zgodny co do oceny tego tragicznego faktu.Również mnie to bardzo bulwersuje,ba,powiem przeraża to co wyczyniają obecne władze w zakresie dbałości o dobrostan zieleni w mieście.Z załączonych zdjęć,art.slubice24,wynika iż są to w przeważającej części zdrowe drzewa więc o co tu chodzi...o parę miejsc parkingowych....czy ktoś może wpadł na szalony pomysł zrobienia betonowo-asfaltowej pustyni ze Słubic!!?? Zastanawiam się czy np.w Rybocicach wszystko co zielone zostanie żużlem zasypane bo na beton i asfalt może braknąć kasy.Zadam pytanie,czy komuś podobają się słubickie parki włącznie z ostatnim "cudem" z betonu i stali przy Placu Bohaterów czy też bliżej do stwierdzenia,jak usłyszałem od mieszkanki sąsiadującego budynku,że to "betonoza" ..Jeżeli zgodzimy się z tym stwierdzeniem to prawdziwą staje się teza,którą wcześniej postawiłem.Na koniec zadam jeszcze pytanie,jak sądzicie,czy w Wysokim Urzędzie wiedzą np.o zmianie klimatu,o wyspach ciepła w przestrzeni miejskiej przy tego typu i tym sposobie zabudowy,o konieczności zatrzymywania każdego litra wody,o tym,że drzewo rośnie kilkadziesiąt lat i przez to daje zdecydowanie mniej tlenu w tym czasie niż to usunięte... Czy dobrze jest nam w naszym mieście w ostatnie upały ? Czy jest czyste i zadbane? Czy te odrapane elewacje od kilkudziesięciu lat nie odnawiane nawet w odległości kilkuset metrów,o dalszych nie wspominając,od Urzędu nie rażą ? Kto o tym wszystkim decyduje,kto doradza ,jak powstają decyzje,jakie są plany w tym zakresie,jak powstają opinie,ekspertyzy....Mam wrażenie,że jest to biedne miasto,również intelektualnie,zasobnych mieszkańców..... A poza tym to...szlak mnie trafia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mieszka 1 Klony 2020/09/23 11:19 #35915

  • yon
  • yon Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 527
  • Otrzymane podziękowania: 26
Nie wiem , skad te placze nad paroma drzewami - przeciez to nie sa jakies wielkie, jedyne w swojej klasie pomniki ludzkosci. Jak trzeba to sie je wycina i tyle. Zeby nie bylo problemow z urzedami od tzw strony klimatycznej czy innego wariactwa to sie nastepne sadzi w dowolnie wybranej lokalizacji tak, aby spelnialy swoje wielorakie funkcje. I tyle. Przestancie juz sie brandzlowac tymi drzewami bo to temat dety i silnie konfliktujacy a nie prowadzacy do zadnych konstruktywnych wnioskow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yon.
  • Strona:
  • 1