Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 13:35 #33359

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
No cóż , jest Pani zwyczajnie osobą z dużym brakiem kultury i wiedzy. To tyle. Dalsza dyskusja prowadzić może jedynie do inwektyw z Pani strony pod moim adresem , a tego wolę unikać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/27 13:51 #33360

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Milorad napisał: 1. Dlaczego Pan Włodek nie traktuje tak równorzędnie chłopców z wermachtu jak chłopców z armii czerwonej? Pomnik w Kunowicach czy w Słubicach na to symbole zbrodniczej sovieckiej okupacji które Włodek każe nam szanować. - może dlatego ludzie nie traktują na równi obu armii, bo nazistowskie Niemcy zlikwidowały państwo polskie, a następnie dążyły do biologicznej likwidacji narodu polskiego? Poza tym pomnik w Słubicach przedstawia żołnierza 1 Armii Wojska Polskiego i pisząc, że to symbol "zbrodniczej okupacji sowieckiej" pokazuje Pani "prawdziwy patriotyzm" w wykonaniu swojej partii.

2. Wojsko Polskie w PRL było armią okupacyjną ,częścią zbrodniczej Sovieckiej machiny okupacyjnej nie służyło Polsce tylko Rosji Sovieckiej. Tak więc wszelkie roszczenia finansowe żołnierzy LWP należy dziś kierować do spadkobiercy ZSRR czyli Federacji Rosyjskiej w osobie W. Putina. - czyli młodzież brana z poboru to też byli okupanci? Rozumiem generalicję, ale określać całe LWP "okupantem" to jakieś kompletne urojenia. Rosji Sowieckiej? Było coś takiego? Na pewno był Związek Radziecki, a w jego składzie oczywiście Rosja Sowiecka, ale też Ukraina Sowiecka, Białoruś Sowiecka, Gruzja Sowiecka (tutaj należy szukać spadkobierców Stalina). Tak jak Austria odpowiada za część zbrodni III Rzeszy, tak pozostałe republiki ZSRR odpowiadają za zbrodnie Armii Czerwonej.

3. Sovieci zamknęli granice na kilkadziesiąt lat odcięli nas od cywilizowanego świata terroryzując i mordując obywateli. - no szczególnie na zachodzie widać jaki mamy "cywilizowany" świat.

Należy potępiać każdą okupację, także i tą teraz. :)


Zgadzam się z Panem że należy potępiać każdą okupację i każdy opresyjny system co niniejszym czynię jako mój osobisty wkład w obronę demokracji :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lidia45.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 13:56 #33361

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: No cóż , jest Pani zwyczajnie osobą z dużym brakiem kultury i wiedzy. To tyle. Dalsza dyskusja prowadzić może jedynie do inwektyw z Pani strony pod moim adresem , a tego wolę unikać.


Nie chciałam Pana obrazić przepraszam za dosadny styl.. Dziękuję za udział w dyskusji. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 23:03 #33365

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Lidia45 napisał: Dlaczego nie stawiamy pomników poległym żołnierzom wermachtu?

Bo to Armia Czerwona wyzwoliła Polskę od Wehrmachtu a nie odwrotnie!
Co nie znaczy, że nie ma w Polsce mogił żołnierzy Wehrmachtu

Odpowiadam ; Bo to był był okupant! Żołnierz RA to również okupant nie wyzwoliciel!. Gdyby odeszli stąd w 1945 roku to jak najbardziej ale Oni rozpoczęli bolesną i tragiczną okupację. Okupant nie zasługuje na szacunek!

Ale zdajesz sobie sprawę, że formalnie do 1949 roku, a praktycznie do zjednoczenia Niemiec, RFN były pod okupacją amerykańsko-angilesko-francuską. No i popatrz, jakoś się na siebie nie obrażają i potrafią nawet ze sobą współpracować na różnych płaszczyznach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 07:38 #33366

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Piwosz napisał:

asystentka prezesa napisał: Polacy nie mają za co dziękować sowieckiej Rosji i te śmieci powinny zostać posprzątane.


Jestem sceptyczny co do komunizmu i ZSRR, ale prawda jest taka, że gdyby nie ZWIĄZEK RADZIECKI (sowiecka Rosja, cóż to za ładne propagandowe określenie odcinające od odpowiedzialności 50% ZSRR, czyli Ukraińców, Gruzinów, Kałmuków itd.), to żadnej Polski by nie było i na pewno nie w takich granicach, sama nigdy by się nie wyzwoliła, a Niemcy raczej nie miały w planach żadnego państwa polskiego (pomijając kontynuowaną przez nich likwidację narodu).


Jak to jest możliwe że w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji można żyć stalinowską propagandą i dobrze się z tym czuć? Widać tu solidną pracę oficera prowadzącego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 07:50 #33367

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Pani Lidio!

Naprawdę nie można obrażać wszystkich, którzy mają inne zdanie.
Apeluję o kulturalną wymianę opinii.

słonecznej soboty
Robert Włodek
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 08:34 #33368

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: Pani Lidio!

Naprawdę nie można obrażać wszystkich, którzy mają inne zdanie.
Apeluję o kulturalną wymianę opinii.

słonecznej soboty
Robert Włodek


Nikogo nie mam zamiaru obrażać a wręcz przeciwnie zachęcam do innego spojrzenia na historię do otwartości na inny punkt widzenia który wzbogaca i wyzwala. Gdyby nie Związek Radziecki to Polski by nie było?! Czyżby? Gdyby nie Sowieci przepędzili Niemców zrobili by to Alianci zwłaszcza Amerykanie. Idąc dalej tym sposobem rozumowania kwestia tzw. zdobycze socjalizmu za które powinniśmy być wdzięczni Sowietom : likwidacja bezrobocia, powszechne szkolnictwo, opieka zdrowotna, elektryfikacja miast i wsi. uprzemysłowienie,awans społeczny proletariatu. Czy na zachodzie nie mają prądu w domach? Czy potrzebni byli im do tego Sowieci? Obrona Sovietów prowadzona przez niektóre osoby z tego forum ,którym tyle rzekomo zawdzięczamy nie przetrwa w konfrontacji z faktami. A walka z faktami w epoce wolnego dostępu do internetu skazana jest na niepowodzenie .Miłego dnia również życzę Panie Robercie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 10:08 #33369

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Lidia45 napisał: Jak to jest możliwe że w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji można żyć stalinowską propagandą i dobrze się z tym czuć?
Widać tu solidną pracę oficera prowadzącego.

W dupie byłaś, gówno widziałaś. Nie oglądaj się na Amerykanów, internet i fejsbóka, bo jak widać z tego szumu informacyjnego niewiele rozumiesz.

Gdyby nie Sowieci przepędzili Niemców zrobili by to Alianci zwłaszcza Amerykanie.

To dlaczego tego nie zrobili? Dlaczego w Jałcie oddali nas pod kuratelę ZSRR?
Ja wiem dlaczego, a Ty jak widzę nie masz bladego pojęcia.

Idąc dalej tym sposobem rozumowania kwestia tzw. zdobycze socjalizmu za które powinniśmy być wdzięczni Sowietom

Masz schizofrenię czy jak? Ktoś oprócz Ciebie pisał tu o zdobyczach socjalizmu i wdzięczności Sowietom? Pamięć i uszanowanie zabitych, to nie to samo co wdzięczność. I cały czas piszemy o szeregowych żołnierzach, którzy zginęli na tej ziemi, a nie o przywódcach ZSRR.

likwidacja bezrobocia, powszechne szkolnictwo, opieka zdrowotna, elektryfikacja miast i wsi. uprzemysłowienie,awans społeczny proletariatu. Czy na zachodzie nie mają prądu w domach? Czy potrzebni byli im do tego Sowieci?

Nie byli im też potrzebni do wymordowania milionów Indian i osadzenia ich w rezerwatach, czy też do segregacji rasowej.

Obrona Sovietów prowadzona przez niektóre osoby z tego forum ,którym tyle rzekomo zawdzięczamy nie przetrwa w konfrontacji z faktami. A walka z faktami w epoce wolnego dostępu do internetu skazana jest na niepowodzenie.

OK miłośniczko faktów, jako osoba tak obstukana w "internetach", myślę że bez problemu znajdziesz statystyki ile konfliktów zbrojnych od 1945 roku spowodowali ci Twoi ukochani Amerykanie a ile znienawidzeni Sowieci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 12:42 #33371

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

burmiszcz napisał:

Lidia45 napisał: Jak to jest możliwe że w dobie internetu i powszechnego dostępu do informacji można żyć stalinowską propagandą i dobrze się z tym czuć?
Widać tu solidną pracę oficera prowadzącego.

W dupie byłaś, gówno widziałaś. Nie oglądaj się na Amerykanów, internet i fejsbóka, bo jak widać z tego szumu informacyjnego niewiele rozumiesz.

Gdyby nie Sowieci przepędzili Niemców zrobili by to Alianci zwłaszcza Amerykanie.

To dlaczego tego nie zrobili? Dlaczego w Jałcie oddali nas pod kuratelę ZSRR?
Ja wiem dlaczego, a Ty jak widzę nie masz bladego pojęcia.

Idąc dalej tym sposobem rozumowania kwestia tzw. zdobycze socjalizmu za które powinniśmy być wdzięczni Sowietom

Masz schizofrenię czy jak? Ktoś oprócz Ciebie pisał tu o zdobyczach socjalizmu i wdzięczności Sowietom? Pamięć i uszanowanie zabitych, to nie to samo co wdzięczność. I cały czas piszemy o szeregowych żołnierzach, którzy zginęli na tej ziemi, a nie o przywódcach ZSRR.

likwidacja bezrobocia, powszechne szkolnictwo, opieka zdrowotna, elektryfikacja miast i wsi. uprzemysłowienie,awans społeczny proletariatu. Czy na zachodzie nie mają prądu w domach? Czy potrzebni byli im do tego Sowieci?

Nie byli im też potrzebni do wymordowania milionów Indian i osadzenia ich w rezerwatach, czy też do segregacji rasowej.

Obrona Sovietów prowadzona przez niektóre osoby z tego forum ,którym tyle rzekomo zawdzięczamy nie przetrwa w konfrontacji z faktami. A walka z faktami w epoce wolnego dostępu do internetu skazana jest na niepowodzenie.

OK miłośniczko faktów, jako osoba tak obstukana w "internetach", myślę że bez problemu znajdziesz statystyki ile konfliktów zbrojnych od 1945 roku spowodowali ci Twoi ukochani Amerykanie a ile znienawidzeni Sowieci.


Prosiła bym aby odnosił się Pan do przedstawianych przeze mnie faktów i wniosków i nie atakował mnie personalnie. Moje produkcje znane są na całym świecie od Ameryki Południowej Canady USA po Rosję tyle w temacie ,,w dupie byłaś gówno widziałaś,,

Alianci w Jałcie oddali nas pod kuratele Sowietów ponieważ nie chcieli wojny ze Stalinem.

Ustawa dekomunizacyjna nie przewiduje likwidacji cmentarzy RA. Usunięte zostaną pomniki i tablice pamiątkowe a tam nie ma ludzkich szczątek. Proszę przypomnieć sobie co zrobili komuniści z cmentarzem żydowskim w Słubicach. Zaorali buldożerami i postawili na nim dom publiczny! O tym się nie pamięta.

Co do Indian i segregacji rasowej kiedy to było i co to ma wspólnego z tematem.

Nie jestem bezkrytyczną fanką USA uważam że USA są w pełni odpowiedzialne za zniszczenie tradycyjnych społeczeństw. zachodu. To amerykańskie fundusze umożliwiły marksistą marsz przez instytucje i monopolizację władzy. Marksiści zdominowali życie społeczno polityczne zawłaszczając wszystkie dziedziny życia. Demokracja na zachodzie jest tylko propagandową fikcją. Nie ma wolnego rynku ,niezależnego sądownictwa niezależnego ustawodawstwa wszystko jest kontrolowane przez marksistowskie hunty. I to jest wina USA!

Naganne moralne są wojny Imperialne których celem jest zdobcie korzyści kosztem innej nacji. Po 1945r. USA broniło wolne narody przed Sovieckim czy Chińskim imperializmem. Wszędzie gdzie wchodziło USA wprowadzano demokrację opartej na prawie do samostanowienia narodów.praw człowieka i wolności jednostki. Przykładem niech będzie podbita Japonia która dziś jest krajem wysokouprzemysłowionym i demokratycznym. Wojny które wszczynali komuniści kończyły się wprowadzaniem rządów totalitarnych gospodarki kolektywistycznej której owocem była nędza. I na tym polega zasadnicza różnica.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/28 19:46 #33375

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
Pani Lidio!

Prosi Pani, by nie stosować argumentów ad personam. Słusznie. A jednocześnie swoich adwersarzy, czyli osoby, które mają inne zdanie, oskarża Pani o współpracę z obcym wywiadem. Pisze Pani jasno o "pracy oficera prowadzącego". Wysoce to niekulturalne.

Abstrahuję już od tego, że w jednym wpisie wynosi Pani na wyżyny politykę USA, by w kolejnych krytykować amerykański rząd.

Piszę to ostatni raz. Na placu Bohaterów stoi pomnik. Jest na nim tablica. Na tej tablicy jest napisane jedno zdanie: "Pamięci poległym w czasie II wojny światowej". Nie jest to pomnik ku czci Breżniewa, Chruszowa, czy ZSRR. Monument ten oddaje hołd młodym chłopcom, którzy oddali swoje życie walcząc z Niemcami. Tylko i aż tyle.

Pani zacietrzewienie i niekulturalne traktowanie wszystkich, którzy mają inne zdanie świadczy - w mojej ocenie - o tym, że to Pani nie rozumie, o czym tutaj rozmawiamy.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Robert Włodek.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/29 02:39 #33376

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: Pani Lidio!

Prosi Pani, by nie stosować argumentów ad personam. Słusznie. A jednocześnie swoich adwersarzy, czyli osoby, które mają inne zdanie, oskarża Pani o współpracę z obcym wywiadem. Pisze Pani jasno o "pracy oficera prowadzącego". Wysoce to niekulturalne.

Abstrahuję już od tego, że w jednym wpisie wynosi Pani na wyżyny politykę USA, by w kolejnych krytykować amerykański rząd.

Piszę to ostatni raz. Na placu Bohaterów stoi pomnik. Jest na nim tablica. Na tej tablicy jest napisane jedno zdanie: "Pamięci poległym w czasie II wojny światowej". Nie jest to pomnik ku czci Breżniewa, Chruszowa, czy ZSRR. Monument ten oddaje hołd młodym chłopcom, którzy oddali swoje życie walcząc z Niemcami. Tylko i aż tyle.

Pani zacietrzewienie i niekulturalne traktowanie wszystkich, którzy mają inne zdanie świadczy - w mojej ocenie - o tym, że to Pani nie rozumie, o czym tutaj rozmawiamy.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek


Krytykuje USA za brak zaangażowania w Europie za potężny deficyt w handlu z UE niekorzystne dla USA umowy handlowe który jest efektem rządów demokratów czyli komunistów. Tak tak amerykańscy demokraci przez lata prowadzili niekorzystną dla USA politykę zarówno w sferze politycznej jak i gospodarczej dopuszczając do uzależnienia Europy od Rosji chociażby w swerze paliw Nord Streem no ale czego spodziewać się po komunistach. Jak Pan widzi można wspierać USA będąc jednocześnie krytycznym. USA po 1945 roku wprowadziły demokrację w Europie która została później wypaczona przez marksistów tak że dziś z Zachodniej Europejskiej Demokracji pozostał jedynie szyld.
Czuje się Pan obrażony to bardzo bardzo mi przykro. Wywołałam dysonans poznawczy u niektórych osób . Doceniam to że Pan dotrwał do końca dotrzymał mi kroku. Nie zamierzam Pana przepraszać przekonywać ani zmieniać Pańskiej wrażliwości przedstawiłam swoje argumenty swoje wnioski jestem usatysfakcjonowana. dziękuję za dyskusję wszystkiego najlepszego . Peace :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/29 17:45 #33381

  • burmiszcz
  • burmiszcz Avatar
  • Gość
  • Gość

Lidia45 napisał: Prosiła bym aby odnosił się Pan do przedstawianych przeze mnie faktów i wniosków i nie atakował mnie personalnie.

Raz że tam nie było żadnych faktów, dwa to sama zaczęłaś z jakimś oficerami prowadzącymi. Jak to mówią - "gdzie drwa tam wióry".

Alianci w Jałcie oddali nas pod kuratele Sowietów ponieważ nie chcieli wojny ze Stalinem.

No jasne, żeby potem przez pół wieku prowadzić zimną wojnę i angażować się w różnorakie konflikty z ZSRR na całym świecie.

Ustawa dekomunizacyjna nie przewiduje likwidacji cmentarzy RA. Usunięte zostaną pomniki i tablice pamiątkowe a tam nie ma ludzkich szczątek.

Niektórym marzy się pomnik w Smoleńsku, a tam też nie ma szczątków i cmentarza.
Nie tylko szczątki ludzkie zasługują na pamięć.

Proszę przypomnieć sobie co zrobili komuniści z cmentarzem żydowskim w Słubicach. Zaorali buldożerami i postawili na nim dom publiczny!

Biorąc pod uwagę, to że największymi i najbardziej zażartymi komunistami byli żydzi, to takie trochę z dupy te wyskoki.

O tym się nie pamięta.

A o tym, że to za czasów rządu komunisty Millera oddano teren cmentarza Żydom, to nie masz bladego pojęcia czy tylko nie pamiętasz?

Co do Indian i segregacji rasowej kiedy to było i co to ma wspólnego z tematem.

To samo co elektryfikacja miast i wsi.

Naganne moralne są wojny Imperialne których celem jest zdobcie korzyści kosztem innej nacji. Po 1945r. USA broniło wolne narody przed Sovieckim czy Chińskim imperializmem. Wszędzie gdzie wchodziło USA wprowadzano demokrację opartej na prawie do samostanowienia narodów.praw człowieka i wolności jednostki.

W Iraku i Afganistanie też?

Przykładem niech będzie podbita Japonia która dziś jest krajem wysokouprzemysłowionym i demokratycznym. Wojny które wszczynali komuniści kończyły się wprowadzaniem rządów totalitarnych gospodarki kolektywistycznej której owocem była nędza. I na tym polega zasadnicza różnica.

Piękny przykład Japonii, w której komuniści chcieli wprowadzić rządy totalitarne, ale Amerykanie wybili im ten pomysł z głowy Little Boy-em.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/31 11:26 #33430

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Na zdjęciu widać polskiego żołnierza z orzełkiem na kasku z pl. Bohaterów w Słubicach. Tak, sowieci pozbawili tego orła korony. Czemu winien był ten polski chłopak, który walczył i ginął za ojczyznę? Był gorszy bo spóźnił się do Andersa i walczył w szeregach 1 Dywizji im. Tadeusza Kościuszki?
Tego polskiego chłopca też należy wyrzucić na śmietnik historii?
Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/31 18:19 #33443

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Mariusz Dubacki napisał: Na zdjęciu widać polskiego żołnierza z orzełkiem na kasku z pl. Bohaterów w Słubicach. Tak, sowieci pozbawili tego orła korony. Czemu winien był ten polski chłopak, który walczył i ginął za ojczyznę? Był gorszy bo spóźnił się do Andersa i walczył w szeregach 1 Dywizji im. Tadeusza Kościuszki?
Tego polskiego chłopca też należy wyrzucić na śmietnik historii?


Co był winny ten chłopiec który wstąpił do 1 Dywizji im. Tadeusza Kościuszki? Otóż z chwilą wstąpienia w jej szeregi stracił swoją niewinność. Dokonał złego wyboru brzemiennego w skutki. Nie oceniamy człowieka najczęściej powodem takich decyzji była bezradności głód bezdomność nędzy analfabetyzmu ? . Co bezwzględnie wykorzystali jego mocodawcy. Chłopiec został zmieniony w groźne narzędzie On i miliony jemu podobnych stało się naszymi okupantami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/31 18:59 #33445

  • Milorad
  • Milorad Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Za obrażanie żołnierzy (szeregowych) 1 i 2 Armii Wojska Polskiego powinien być paragraf.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mariusz Dubacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.