Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 16:01 #33330

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość
.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lidia45.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 16:02 #33331

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Przepraszam Pani Lidio , bo jakoś się nie doczytałem. To kto pokonał Niemcy hitlerowskie na terenach na wschód od Berlina ?? kto to był ???? kto ???


Sowieccy imperialiści powiększyli swoją strefę wpływów. Imperium sowieckie podbiło nowe tereny zajęło wschodnie Niemcy i Polskę. Czy mamy być wdzięczni im za to? Nigdy. Oni budowali imperium a nie wyzwali nas z okupacji. Wyzwolenie było by wtedy gdyby po pokonaniu Niemców odeszli i zostawili nas w spokoju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 16:11 #33332

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: Wydaje mi się, że nie do końca zrozumiała Pani sens mojej wypowiedzi. Dodatkowo część z Pani twierdzeń jest – ujmę to najbardziej subtelnie – nadinterpretacją mojego przekazu.

Po pierwsze. Nigdy nie gloryfikowałem zbrodniczego systemu. Ani faszystowskiego, ani sowieckiego. To, co działo się w Polsce po 1945 roku oceniam krytycznie. Wiem, że Polska do 1989 roku nie była wolna, a wiele osób spędziło długie lata w więzieniu walcząc o demokrację. Część z nich poniosła za tę walkę cenę najwyższą. Należy im się za tę ofiarę szacunek i chwała.

Po drugie. Pisze Pani: „Włodek każe nam szanować symbole zbrodniczej, sowieckiej okupacji”. To kompletna aberracja. Nic nikomu Robert Włodek nie każe. Przedstawiam jedynie mój punkt widzenia, swoją subiektywną opinię. Nigdy i nigdzie nie napisałem o szacunku do zbrodniczej okupacji.

I konkluzje. Na placu Bohaterów nie stoi pomnik upamiętniający Stalina, Chruszczowa, czy Breżniewa. Tam soi pomnik symbolicznie upamiętniający młodych żołnierzy, którzy oddali swoje życie walcząc z nazistowskimi Niemcami na polskich ziemiach. I tak – uważam, że nie wiedzieli oni, że po wojnie Polska znajdzie się w radzieckiej strefie wpływów, a kraj – de facto – nie będzie suwerenny. Skąd oni mogli to wiedzieć? A co by się stało, gdyby ustalenia konferencji w Jałcie były inne, gdyby Polska po 1945 roku znalazła się po drugiej stronie żelaznej kurtyny?

Wiem, że nasza historia nie jest prosta. Dokładnie o tym pisałem: jest złożona, wielopłaszczyznowa. Uważam jedynie, że nie należy burzyć pomników, bo stanowią element tej historii.

Pisałem też w swoim felietonie szerzej o budowaniu przez rządzących nowej historii, według której Polska po 1989 roku nie odzyskała niepodległości, Wałęsa był agentem, a Gwiazda bohaterem. Historii, według której Lech Kaczyński poległ pod Smoleńskiem, bo Rosjanie podłożyli w naszym samolocie termobaryczną bombę.
To dopiero jest prawdziwe fałszowanie historii.

Dziś stawia się pomniki Lechowi Kaczyńskiemu. Ja uważam, że był złym prezydentem. Majestat śmierci nie zmienił mej krytycznej oceny jego prezydentury. I nie powinien spoczywać na Wawelu wśród królów. Takie jest moje zdanie. Ale nie nawołuję do burzenia jego obelisków.
A może za kilka lat, kiedy dobra zmiana minie (a proszę mi wierzyć – minie na pewno) ktoś będzie chciał te monumenty usunąć. I co wtedy?

I żebym był dobrze zrozumiany – w najmniejszym stopniu nie porównuję Lecha Kaczyńskiego do żołnierzy radzieckiej armii. Chodzi mi jedynie o szacunek do całej polskiej historii i do mogił ludzi, których nie ma już dziś z nami. Oni się już nie obronią.
A my swoje moralne wątpliwości rozstrzygajmy we własnym sumieniu. Bo prawdziwa historia jest w pomnikach „trwalszych niż ze spiżu”.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek


Jeżeli będziesz Pan słuchał ekspertów ze wschodu to wylądujesz Pan w okopach w Donbasie jako ,,walczący z faszyzmem obrońca demokracji ,,a tak naprawdę będziesz Pan walczył za Rosyjskie imperium w okopach! Sovieci Rosja zawsze dążyła do zniszczenia Polski i zamieniała nas w swoich niewolników ,proszę nie myśleć że tym razem będzie inaczej. Jest Pan zabawką w rękach Rosjan .Proszę się nie łudzić że Oni się zmienili.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 16:35 #33333

  • Milorad
  • Milorad Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
"Pisałem też w swoim felietonie szerzej o budowaniu przez rządzących nowej historii, według której Polska po 1989 roku nie odzyskała niepodległości, Wałęsa był agentem..." - ale to są akurat fakty. Niepodległość? Nie było lustracji, w 1992 roku nastąpiła nocna zmiana, wyprzedano i zniszczono majątek narodowy (rolnictwo, przemysł i handel), wszystko jest dziś w obcych rękach, nie liczymy się jako kraj ani pod względem przemysłowym, ani militarnym, 3-milionowa emigracja co jest katastrofą, kolesiostwa i korupcja na masową skalę, zamieniliśmy tylko stolice z której przychodzą wytyczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/26 16:36 #33334

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: Pani Lidio!

Wydaje mi się, że nie do końca zrozumiała Pani sens mojej wypowiedzi. Dodatkowo część z Pani twierdzeń jest – ujmę to najbardziej subtelnie – nadinterpretacją mojego przekazu.

Po pierwsze. Nigdy nie gloryfikowałem zbrodniczego systemu. Ani faszystowskiego, ani sowieckiego. To, co działo się w Polsce po 1945 roku oceniam krytycznie. Wiem, że Polska do 1989 roku nie była wolna, a wiele osób spędziło długie lata w więzieniu walcząc o demokrację. Część z nich poniosła za tę walkę cenę najwyższą. Należy im się za tę ofiarę szacunek i chwała.

Po drugie. Pisze Pani: „Włodek każe nam szanować symbole zbrodniczej, sowieckiej okupacji”. To kompletna aberracja. Nic nikomu Robert Włodek nie każe. Przedstawiam jedynie mój punkt widzenia, swoją subiektywną opinię. Nigdy i nigdzie nie napisałem o szacunku do zbrodniczej okupacji.

I konkluzje. Na placu Bohaterów nie stoi pomnik upamiętniający Stalina, Chruszczowa, czy Breżniewa. Tam soi pomnik symbolicznie upamiętniający młodych żołnierzy, którzy oddali swoje życie walcząc z nazistowskimi Niemcami na polskich ziemiach. I tak – uważam, że nie wiedzieli oni, że po wojnie Polska znajdzie się w radzieckiej strefie wpływów, a kraj – de facto – nie będzie suwerenny. Skąd oni mogli to wiedzieć? A co by się stało, gdyby ustalenia konferencji w Jałcie były inne, gdyby Polska po 1945 roku znalazła się po drugiej stronie żelaznej kurtyny?

Wiem, że nasza historia nie jest prosta. Dokładnie o tym pisałem: jest złożona, wielopłaszczyznowa. Uważam jedynie, że nie należy burzyć pomników, bo stanowią element tej historii.

Pisałem też w swoim felietonie szerzej o budowaniu przez rządzących nowej historii, według której Polska po 1989 roku nie odzyskała niepodległości, Wałęsa był agentem, a Gwiazda bohaterem. Historii, według której Lech Kaczyński poległ pod Smoleńskiem, bo Rosjanie podłożyli w naszym samolocie termobaryczną bombę.
To dopiero jest prawdziwe fałszowanie historii.

Dziś stawia się pomniki Lechowi Kaczyńskiemu. Ja uważam, że był złym prezydentem. Majestat śmierci nie zmienił mej krytycznej oceny jego prezydentury. I nie powinien spoczywać na Wawelu wśród królów. Takie jest moje zdanie. Ale nie nawołuję do burzenia jego obelisków.
A może za kilka lat, kiedy dobra zmiana minie (a proszę mi wierzyć – minie na pewno) ktoś będzie chciał te monumenty usunąć. I co wtedy?

I żebym był dobrze zrozumiany – w najmniejszym stopniu nie porównuję Lecha Kaczyńskiego do żołnierzy radzieckiej armii. Chodzi mi jedynie o szacunek do całej polskiej historii i do mogił ludzi, których nie ma już dziś z nami. Oni się już nie obronią.
A my swoje moralne wątpliwości rozstrzygajmy we własnym sumieniu. Bo prawdziwa historia jest w pomnikach „trwalszych niż ze spiżu”.

pozdrawiam serdecznie
Robert Włodek


My mamy sprawić aby Nas szanowano!. Żadnego płaszczenia się przed Sowietami. Jedynym naszym realnym sojusznikiem są Stany Zjednoczone. Tylko Amerykańska obecność wojskowa w Polsce może nas ochronić przed inwazją Imperium Rosji. Putin próbuje nas osłabić negując naszą demokrację, negując wyborcze decyzje naszych obywateli., paraliżując pracę naszego parlamentu. Jeśli Pan tego nie rozumie to niech Pan się Pan nie zajmuje polityką czy pisaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/26 16:38 #33335

  • Robert Włodek
  • Robert Włodek Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 92
  • Otrzymane podziękowania: 9
No to wszystko już rozumiem...
Mieszkaniec aktywny. Wicestarosta Powiatu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/26 19:36 #33341

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: No to wszystko już rozumiem...


Cieszę się Pozdrawiam spokojnej nocy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 19:58 #33342

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Milorad napisał: "Pisałem też w swoim felietonie szerzej o budowaniu przez rządzących nowej historii, według której Polska po 1989 roku nie odzyskała niepodległości, Wałęsa był agentem..." - ale to są akurat fakty. Niepodległość? Nie było lustracji, w 1992 roku nastąpiła nocna zmiana, wyprzedano i zniszczono majątek narodowy (rolnictwo, przemysł i handel), wszystko jest dziś w obcych rękach, nie liczymy się jako kraj ani pod względem przemysłowym, ani militarnym, 3-milionowa emigracja co jest katastrofą, kolesiostwa i korupcja na masową skalę, zamieniliśmy tylko stolice z której przychodzą wytyczne.


Zgadzam się z powyższym że jednym wyjątkiem że wytyczne wciąż przychodzą z Moskwy. Europą rządzi Merkel a ona jest wytresowana w posłuszeństwie wobec Sowietów. Merkel jest komunistyczną aktywistką NRD owskiej komunistycznej młodzieżówki podległej Sowietom. Niemcy są całkowicie uzależnione od Rosji .Rosja ma pełną kontrolę nad Niemcami a co zatem idzie nad unią Europejską. 70% importu Niemieckich paliw pochodzi z Rosji. A co się z tym wiąże demokracja na zachodzie jest fikcją. Miały być Stany Zjednoczone Europy Zachodniej a jest Związek Radziecki Europy Zachodniej. Spełniło się wielkie marzenie Stalina o Sowieckiej dominacji nad Europą? No nie do końca są jeszcze USA . Amerykanie nigdy nie pogodzą się z wciąż rosnącym wpływami Rosji w Europie. Rosyjska hegemonia nie będzie trwała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/26 20:07 #33343

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Pytanie do paniLidii45 : Czy Pani jest też za masowym stawianiem pomników prezydenta Kaczyńskiego ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 07:46 #33347

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Tak , najbardziej o ten sowiecki imperializm walczył Sasza z syberyjskiej tajgi, wcielony do armii przymusowo , który nie miał prawa się cofnąć na froncie po komendzie "naprzód" , ani o krok , bo z tyłu miał politruka z naganem w garści. Proszę nie mylić jednego z drugim. Pomniki mają nam mówić o ludziach którzy zginęli w tej okrutnej wojnie. A nie wychwalać sowiecką Rosję. Wojna niestety deprawuje więc i Sasza wielu i innych z tej armii popełniło wiele niecnych czynów w stosunku do ludności cywilnej. Ale też daje szansę pokazania prawości bo i przykładów na takie czyny nie jest brak. Proszę sobie doczytać przedstawicieli jakiego narodu wymordował Stalin / Gruzin tak poza wszystkim / swoimi rozkazami. 60 milionów. Proszę ważyć słowa i pojmować ich sens zanim Pani coś tutaj opublikuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/27 08:05 #33348

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

Robert Włodek napisał: No to wszystko już rozumiem...


Nic Pan nie rozumie Panie Robercie. Ustawa dekomunizacyjna kończy formalnie i symbolicznie panowanie komunistów w Polsce którego pozostałością są pomniki symbole. Symbole upodlenia i zniewolenia narodu które pokazywały kto tu rządzi. Czołg pomnik który nie pozwalał zapomnieć o okupancie straszył bo taka była jego główna rola zostanie przewieziony do muzeum tam gdzie od dawna jest jego miejsce. A Pańska aktywność wskazuje na to że Pan nie chce zakończenia komunizmu w Polsce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 09:49 #33349

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Tak , najbardziej o ten sowiecki imperializm walczył Sasza z syberyjskiej tajgi, wcielony do armii przymusowo , który nie miał prawa się cofnąć na froncie po komendzie "naprzód" , ani o krok , bo z tyłu miał politruka z naganem w garści. Proszę nie mylić jednego z drugim. Pomniki mają nam mówić o ludziach którzy zginęli w tej okrutnej wojnie. A nie wychwalać sowiecką Rosję. Wojna niestety deprawuje więc i Sasza wielu i innych z tej armii popełniło wiele niecnych czynów w stosunku do ludności cywilnej. Ale też daje szansę pokazania prawości bo i przykładów na takie czyny nie jest brak. Proszę sobie doczytać przedstawicieli jakiego narodu wymordował Stalin / Gruzin tak poza wszystkim / swoimi rozkazami. 60 milionów. Proszę ważyć słowa i pojmować ich sens zanim Pani coś tutaj opublikuje.


Pan wyjmuje z kontekstu biednego Saszę którego los jest rzeczywiście tragiczny świeć Panie nad jego duszą i przy jego pomocy próbuje zdjąć odpowiedzialność z Armii Radzieckiej i wykluczyć jej odpowiedzialność i pytanie jakim celom służyła a służyła wyłącznie celom imperialnym imperium Sowieckiego nie było w tym żadnej romantyki. Pańskie rozumowanie prowadzi do absurdu bo chłopcy z wermachtu też wykonywali rozkazy ,generałowie Hitlera też są niewinni w Norymberdze tłumaczyli się że tylko wykonywali rozkazy a jak dowodzi publicznie Korwin Mikke Hitler nic nie wiedział o holokauście. Tak więc odpowiedzialni są krasnale i trolle. Niech Pan nie będzie naiwny. Nikt nie jest zwolniony z odpowiedzialności za swoje czyny czy działał pod rozkazem czy z własnej inicjatywy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 12:30 #33355

  • jkn51
  • jkn51 Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 237
  • Otrzymane podziękowania: 30
Czy Pani w końcu przyjmie do wiadomości , że to nie są pomniki Stalina ? Pomniki armii, tylko pomniki ku czci poległych.To nie takie trudne. Armia radziecka składała się w 99% z takich Sasz , sądzi Pani , że marzyli o imperialnym Związku Radzieckim , czy bardziej żeby z życiem wrócić do swej wsi albo jurty. To rozumowanie jest śmieszne. Niech Pani nie porównuje ich , i żołnierzy wermachtu. Niemcy to Europa środkowa , inna cywilizacja. Żołnierze wermachtu dokładnie wiedzieli po co tutaj są i co robią. Oni się naprawdę czuli rasą panów i udowadniali to na każdym kroku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jestem za usunięciem pomników które są symbolami Sowieckiej okupacji i brutalnego terroru. 2018/07/27 12:46 #33356

  • Lidia45
  • Lidia45 Avatar
  • Gość
  • Gość

jkn51 napisał: Czy Pani w końcu przyjmie do wiadomości , że to nie są pomniki Stalina ? Pomniki armii, tylko pomniki ku czci poległych.To nie takie trudne. Armia radziecka składała się w 99% z takich Sasz , sądzi Pani , że marzyli o imperialnym Związku Radzieckim , czy bardziej żeby z życiem wrócić do swej wsi albo jurty. To rozumowanie jest śmieszne. Niech Pani nie porównuje ich , i żołnierzy wermachtu. Niemcy to Europa środkowa , inna cywilizacja. Żołnierze wermachtu dokładnie wiedzieli po co tutaj są i co robią. Oni się naprawdę czuli rasą panów i udowadniali to na każdym kroku.


Przecież to takie proste a Pan niczego nie rozumie. Dlaczego nie stawiamy pomników poległym żołnierzom wermachtu? Odpowiadam ; Bo to był był okupant! Żołnierz RA to również okupant nie wyzwoliciel!. Gdyby odeszli stąd w 1945 roku to jak najbardziej ale Oni rozpoczęli bolesną i tragiczną okupację. Okupant nie zasługuje na szacunek! Sasza nie był nieświadomym romantycznym wieśniakiem jak Pan usiłuje go tu przedstawiać. Sasza był groźnym Iwanem. Miał poczucie misji i wyższości komunizmu nad zgniłym imperializmem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Lidia45.

Odp: Szacunek dla naszej historii. Łapy precz od pomników! 2018/07/27 13:13 #33357

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17
Panie Robercie, tak sobie czytam tę polemikę Pana i Pani Lidii i dochodzę do wniosku, że nie ma chyba sensu rozmawiać z tą Panią. Ta cała pani Lidia to taka Kaja Godek z jej podejściem do aborcji. Szkoda energii na tłumaczenie bo żaden argument nie dochodzi.
A ja jako mieszkaniec Słubic jestem za pomnikiem na placu Bohaterów i za czołgiem w Kunowicach.
:evil:
Za tę wiadomość podziękował(a): charlotta

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.