Kolejny udany mecz mają za sobą szczypiornistki z UKS Jedynka Słubice. W ligowym pojedynku z MUKS Lider II Świebodzin słubiczanki pokazały wszystkie swoje atuty wygrywając aż 33:9.

uksjedynka muksswiebodzin

Mecz 7 kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek odbył się 18 lutego w hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Słubicach. Zmagania szczypiornistek oglądało blisko 100 widzów. Podobnie jak w pierwszym meczu między tymi drużynami, który rozegrano się w listopadzie ubiegłego roku, dziewczęta ze Słubic nie dały szans dziewczętom ze Świebodzina.

- Już na początku spotkania dało się zauważyć dużą przewagę naszych piłkarek ręcznych, które dominowały w każdym elemencie gry i wyróżniały się lepszym wyszkoleniem technicznym i taktycznym. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:5. Obraz gry w drugiej połowie wyglądał podobnie i przebiegał nadal pod dyktando słubiczanek. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 33:9 - relacjonuje Janusz Puchalski z UKS Jedynka Słubice.

Warto wspomnieć także o indywidualnych statystykach. Dla UKS-u najwięcej bramek zdobyła Marta Wroniewicz – 15. Na wyróżnienie zasługuje również bardzo dobrze grająca tego dnia skrzydłowa Julia Sadowska, która zaliczyła 7 trafień. Poniżej szczegółowe dane.

UKS JEDYNKA Słubice: Tumaszyk Daria (bramkarka), Puchalska Hanna (bramkarka), Tańczak Natasza - 4, Radkiewicz Natalia - 1, Gutowska Paulina - 1, Martyna Cieślak - 1, Mizerska Patrycja - 2, Sadowska Julia - 7, Dajnowicz Vanessa, Wroniewicz Marta - 15, Sterenczak Julia - 1, Liedkie Natalia - 1. Trenerzy: Jerzy Grabowski, Sławomir Jurgiewicz.

---

Do zakończenia rozgrywek zostały 3 kolejki oraz 1 mecz zaległy. UKS Jedynka nadal ma realne szanse na awans do turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski. Aby to zrobić słubiczanki muszą zająć co najmniej drugie miejsce w lidze. Następny mecz rozegrają już za dwa tygodnie w Świebodzinie przeciwko I drużynie MUKS Lider.