Słubice: 22 sierpnia 2019   |   Imieniny: Maria, Cezary, Tymoteusz
reklama
reklama

Hokeiści z Polski i Niemiec zagrali dla potrzebujących

Za nami kolejny turniej hokejowy zorganizowany przez członków koła wędkarskiego PZW nr 2 w Słubicach. Wspólnie z kolegami z Niemiec słubiczanie zadbali nie tylko o sportową kondycję, ale pamiętali również o potrzebujących. W trakcie imprezy zbierano datki na rzecz hospicjum.

Turniej hokeja

Pasjonaci hokeja z obu stron Odry tradycyjnie spotkali się na lodowisku w Słubicach. Idea wspólnego grania ma już trzyletnią tradycję. W 2014 roku, krótko po otwarciu lodowiska, na ten pomysł wpadł Marek Chylak. Od tego czasu hokeiści ze Słubic i Frankfurtu spotykają się i trenują regularnie. W tym roku rywalizacja po raz pierwszy miała charakter dobroczynny. Opowiedział nam o tym Przemysław Szewieliński

- Jeden z naszych niemieckich kolegów wpadł na pomysł, aby w trakcie imprezy wystawić słynną, żółtą puszkę, do której zbierane są środki na rzecz Hospicjum Domowego Wincentego a'Paulo. Dobrowolne datki mogli wrzucać nie tylko sami zawodnicy, ale również zgromadzeni kibice. Przy okazji mogliśmy im opowiedzieć o idei pomocy hospicyjnej - poinformował P. Szewieliński, jeden z hokeistów i szef słubickiego hospicjum.

Łącznie zebrano 255 złotych oraz 71,5 euro. Środki trafiły już na konto hospicjum. Zostaną przeznaczone na potrzeby osób objętych opieką paliatywną.

A jak było na lodowisku? Po raz kolejny górą okazali się hokeiści zza Odry. Turniej wygrała drużyna z Müllrose, przed ekipą z Sellow i słubiczanami z Koła PZW nr 2. Zwycięzcy zgarnęli główne trofeum, czyli puchar prezesa koła. W trakcie rywalizacji grano systemem każdy z każdym, nasi zawodnicy zanotowali 3 porażki i jedno zwycięstwo. Szczególnie ciekawy był ostani mecz w którym drużyna ze Słubic pokonała faworyzowaną ekipę z Seelow aż 4:0.

- Nasi pokazali w ostatnim meczu, że potrafią skutecznie i widowiskowo grać w hokeja. Niespodziewane zwycięstwo z faworytem spowodowało, że Seelow zajęło dopiero drugie miejsce. Sądzę, że przy odrobinie lepszym ustawieniu, mogliśmy pokusić się nawet o zwycięstwo w całym turnieju. Na pewno potencjał jest - powiedział Ryszard Płaczkowski, prezes Koła PZW nr 2 w Słubicach.

Końcowa klasyfikacja turnieju

Miejsce Drużyna Punkty Zwycięstwa Remisy Porażki Bramki
1 Müllrose 5 2 1 1 6:3
2 Seelow 5 2 1 1 5:5
3 Słubice 2 1 - 3 4:7

Choć na lodowisku nie brakowało emocji i twardej, męskiej rywalizacji, to gra toczona była w duchu fair play. Warto podkreślić, że drużyny grały bez sędziego, samodzielnie roztrzygając sporne sytuacje, Po zakończeniu części sportowej odbyła się wspólna biesiada z udziałem zawodników, sympatyków hokeja z obu miast oraz zaproszonych gości.

Międzynarodowy turniej to nie koniec hokejowych emocji w naszym mieście. W każdy poniedziałek, aż do końca zimowego sezonu, odbywają się otwarte treningi w hokeju na lodzie. Do wspólnego grania wędkarze zapraszają wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na lodowej tafli. Treningi odbywają się w godzinach 19:00-20:30. Więcej informacji w tej sprawie pod nr tel. 519 464 037 lub 506 400 821

Poniżej galeria zdjęć z turnieju udostępniona naszej redakcji przez organizatorów.
Fot. Piotr Peretiatkowicz.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama