Po raz kolejny doskonale spisali się podopieczni trenera Daniel Podhajeckiego z klubu GKT Smecz Górzyca. Podczas mistrzostw województwa w kategorii skrzatek i skrzatów (do lat 12) zdobyli złoty, srebrny i dwa brązowe medale.

Impreza odbyła się w dniach 23-24 kwietnia na niedawno powstałym obiekcie Akademii Tenisa "V Szlem" w Przytoku koło Zielonej Góry. Współorganizatorem zawodów był Związek Tenisa Województwa Lubuskiego.

Jak wypadli młodzi tenisiści?

Srebro zdobyła niezawodna Dominika Podhajecka dla której było to trzecie podium z rzędu w zawodach pod egidą Polskiego Związku Tenisa. W finale gry pojedynczej po dramatycznym i stojącym na wysokim poziomie meczu minimalnie uległa deblowej koleżance Olimpii Janeckiej (GKT Nafta Zielona Góra) 6:3, 4:6 i 9:11.

W grze podwójnej Dominika Podhajecka w parze z Olimpią Janecką zdobyły złoty medal i tytuł mistrzyń województwa pokonując bez straty seta w finale Zuzannę Sypniewską (GKT Nafta Zielona Góra) i Julię Piotrowską (UKS Dwójka Zielona Góra). W rywalizacji chłopców w grze podwójnej brązowy medal wywalczyli debiutanci Hubert Kamiński i Jakub Mizerski.

Poniżej kilka zdjęć z turnieju przekazanych naszej redakcji przez trenera Daniela Podhajeckiego.