Za nami prawdziwy hit piłkarski jakiego dawno nie było w Słubicach. W czwartkowe popołudnie na stadionie SOSiR w meczu towarzyskim zmierzyły się grecki AEK Ateny i Hapoel Tel Aviv z Izreala. Padł remis 1:1.

AEK Ateny - Hapoel Tel Aviv Słubice

Obie drużyny to uznane marki na futbolowym rynku, od wielu lat występujące w europejskich pucharach i walczące o mistrzowskie tytuły w swoich ligach krajowych.

Spotkanie było jednym z elementów przygotowań do nowego sezonu. Grecki zespół przebywał akurat na obozie sportowym w Poznaniu, natomiast ekipa z Izraela szykowała formę w Berlinie. Na towarzyskim meczu postanowili spotkać się w połowie drogi w... Słubicach!

Piłkarski pojedynek na szczycie przyciągnął na stadion wielu kibiców, nie tylko ze Słubic. Transmisję dla greckiej telewizji realizowała stacja Polsat, na trybunach było sporo dziennikarzy. Na trybunach dało się zobaczyć sporo fanów z Grecji i Izraela.

Emocji nie brakowało, obie drużyny pokazały ładną grę, szczególnie pod względem technicznym. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Greków, którzy jako pierwsi strzelili bramkę. W drugiej połowie piłkarze z Izraela wzięli się za odrabianie strat. Ich napór przyniósł efekt w postaci wyrównującego gola zdobytego po błędzie bramkarza AEK Ateny.

Miłym akcentem była obecność najmłodszych piłkarzy UKS Polonia Słubice, którzy towarzyszyli piłkarzom obu drużyn podczas wyprowadzenia na murawę.

Zapraszamy do obejrzenia relacji ze spotkania.