Świetnie spisują się w tegorocznym sezonie kolarki i kolarze z grupy "FSL VERUS AOK.pl Team". Ostatnie starty w Moryniu i Krośnie Odrzańskim przyniosły naszym "góralom" kolejne miejsca na podium i serię świetnych występów.

mtb slubice 2
Damian Pysiak, Piotr Zalisz, Krzysztof Kopczyński i Robert Tomczak

27 czerwca członkowie "Verusa" ścigali się w Moryniu, na drugim etapie Trybtyku Odrzańskiego - cyklu imprez MTB, którego inauguracja odbyła się w maju w Gryfinie, a zakończy w sierpniu w... Słubicach!

Moryń okazał się dla nich niezwykle gościnny - na trudnej i krętej trasie wywalczyli aż trzy miejsca na podium: Marek Rydzewski był pierwszy w kategorii K3, Olga Cichowicz zajęła III miejsce w kategorii K1, a Piotr Zalisz uplasował się na tej samej lokacie w kategorii K4. Na trasie dzielnie walczyli także Robert Tomczak, Damian Pysiak i Krzysztof Kopczyński, który niestety pechowo złapał gumę.

Dzień później w Krośnie Odrzańskim rozgrywano maraton MTB "Rowerem po lesie", organizowany przez Lasy Państwowe. Na tych zawodach również nie zabrakło kolarzy ze Słubic. Rywalizowano na dwóch dystansach - wyścig główny w formule XC  (4 pętle po 9,4km) oraz FUN (8,88km) dla preferujących mniej ekstremalną jazdę.

I to właśnie w tej ostatniej mieliśmy trzy "pudła". Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Murdza wśród mężczyzn (open i M2), Olga Cichowicz była druga w kategorii K1, a Agnieszka Bąk także druga w kategorii K2 oraz druga open wśród kobiet. Nasi reprezentanci startowali też w wyścigu par P1 (rodzic z dzieckiem) - Szymon i Damian Pysiak zajęli 9 miejsce.

mtb slubice 3
Agnieszka Bąk (z lewej) i Olga Cichowicz (w środku)

Z kolegi wyścig główny to przede wszystkim zwycięstwo Agnieszki Gabrysz w kategorii K2. Świetnie spisali się także Marcin Bilski i Marek Rydzewski, którzy zajęli pierwsze miejsce w wyścigu par. Pozostałe wyniki członków teamu: Andrzej Wrona (4 miejsce w M3, 5 miejsce open), Bogusz Glinka (21 miejsce w M3), Grzegorz Dzierniejko (41 miejsce w M3), Piotr Zalisz (9 miejsce w M4).

mtb slubice 1
Marek Rydzewski i Marcin Bilski na najwyższym stopniu podium

Oprócz "Verusów" w Krośnie Odrzańskim ścigali się także kolarze z innych słubickich teamów. W wyścigu głównym Piotr Grzegorczyk (Kunowice) był drugi w kategorii M4, Mariusz Matusiak (Erka Trans Team) dwunasty w M4, Adam Husak (Słubice) piętnasty w M4, Andrzej Matuszek (Słubice) dziesiąty w M5, Rafał Rutkowski (Erka Trans Team) 38 w M3, Piotr Szram (Słubice) 39 w M3, Łukasz Kwiatkowski (Erka Trans Team) 42 w M3, a Marcin Chrapek (Erka Trans Team) 49 w M3. W wyścigu Fun drugie miejsce w M2 zajął Tomasz Ryterski, a w kategorii M1 Ryterski Michał i Milkamowicz Kamil zajęli odpowiednio 6 i 7 lokatę.

-----

O ocenę startów poprosiliśmy lidera grupa Marka Rydzewskiego.

- Wyścig w Moryniu był bardzo szybki, a trasa, mimo że przebiegała właściwie na terenie miasta, była dość wymagająca, czekały na nas krótkie, ale ostre podjazdy. Był też mały zgrzyt organizacyjny, bo Piotrek Zalisz zajął miejsce na podium, ale został pominięty i dopiero po dekoracji organizatorzy naprawili swój błąd. Z kolei w Krośnie Odrzańskim skalę trudności podniosły opady deszczu. Mimo to zawodnicy na różnych poziomach umiejętności mieli okazje zasmakować atmosfery rywalizacji w wyścigu MTB. Przygotowanie i oznaczenie trasy bardzo dobre. Co ważne, cała ekipa dojechało do mety. Brawa dla organizatorów za sprawnie przygotowana imprezę. Mamy nadzieję, że podobnie będzie 1 sierpnia w Słubicach. Już dziś cieszymy się na ten wyścig - powiedział.

rydzewski marek
Marek Rydzewski - lider grupy FSL VERUS AOK.pl Team

Informując o wyczynach naszych kolarzy, warto wspomnieć o jeszcze jednym, bardzo istotnym aspekcie. Równolegle do rywalizacji sportowej trwa akcja charytatywna "Kilometrówka dla Marcinka Liseckiego" zainaugurowana przez Marka Rydzewskiego.

Za każdy kilometr przejechany w kolejnych kolarskich wyścigach, Marek Rydzewski przekazuje złotówkę na rzecz chorego i niepełnosprawnego 8-letniego Marcina Lisieckiego z Zespołem Downa. Jak na razie nasz kolarz ma na swoim koncie 9 startów (2 szosowe, 7 MTB) co dało razem 684 km. I tyle złotówek trafi na konto potrzebującego dziecka. To jednak nie koniec, bo w planach są kolejne starty, a przejechane kilometry zamienią się w charytatywne złotówki.

O następnych kolarskich wyścigach z udziałem zarówno Marka Rydzewskiego, jak i pozostałych zawodniczek i zawodników "Verusa", będziemy informować na portalu Słubice24.