Po niedawnej dotkliwej porażce w Ośnie Lubuskim, piłkarze Odry Pławidło sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę wygrywając z liderem rozgrywek B klasy Kosmosem Rudnica 2:0. Tym samym drużyna Krzysztofa Ryłko nadal liczy się w walce o awans do A klasy.

W niedzielnym spotkaniu zespół Odry zaprezentował się dużo lepiej niż tydzień temu w potyczce z rezerwami Spójni Ośno Lubuskie przegranej aż 1:7. Piłkarze od samego początku ruszyli do ataku, co chwila zagrażając bramce gości. Grę ofensywną napędzali Tomasz Chojnacki, powracający do zespołu Tomasz Świder oraz Krystian Haręzga. Liczne akcje przyniosły efekt i ten ostatni jeszcze przed przerwą ukoronował dobrą grę całej drużyny zdobyciem dwóch goli.

W drugiej części spotkania gra nie uległa zmianie. Choć gracze z Rudnicy zaczęli coraz odważniej atakować, nie byli w stanie sforsować bramki gospodarzy. Od 66 minuty Odra grała w osłabieniu, bo czerwoną kartkę za faul na przeciwniku otrzymał Waldemar Kwaśniewski. Mimo to zawodnicy z Pławidła byli w stanie wywalczyć rzut karny, którego na gola nie udało się jednak zamienić Krystianowi Traczykowi.

Dzięki zwycięstwu Odra Pławidło zmniejszyła stratę do Kosmosu Rudnica do 2 punktów. Kolejne spotkanie piłkarze rozegrają 13 maja na wyjeździe. Ich rywalem będzie Zew Dąbroszyn.

Odra Pławidło - Kosmos 78 Rudnica 2:0 (2:0). Bramki: Haręzga (32' i 34').