Polonia Słubice udanie zakończyła występy w rundzie jesiennej rozgrywek IV Ligi Lubuskiej. Podopieczni trenera Roberto Szymańskiego po bardzo zaciętym meczu pokonali Błękitnych Lubno 2:1.

Na spotkanie, rozgrywane na stadionie przy ul. Sportowej w Słubicach, przyszło blisko 100 widzów. Mecz aktywniej rozpoczęli poloniści, którzy atakowali bramkę gości od pierwszych minut spotkania. Robili to jednak nieskutecznie i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Ciekawiej zrobiło się po przerwie. Szybko stracony gol podziałał na piłkarzy Polonii Słubice bardzo mobilizująco. Stworzyli sobie znaczną przewagę na boisku, co udokumentowali strzeleniem dwóch bramek, które w ostatecznym rozrachunku dały naszemu zespołowi cenne zwycięstwo.

polonia_blekitni

Dzięki wygranej Polonia Słubice umocniła się na drugim miejscu w tabeli rozvgrywek IV Ligi Lubuskiej. W 15 spotkaniach zgromadziła 30 punktów, notując 10 zwycięstw i 5 porażek. Do lidera ze Szprotawy brakuje im 5 punktów. Warto podkreślić, że nasi piłkarze strzelili najwięcej goli w całych rozgrywkach, bo aż 43 (przy 21 bramkach straconych).

Teraz zespół czeka kilkumiesięczna przerwa i zimowy okres przygotowawczy. Piłkarze ponownie wybiegną na murawę w walce o ligowe punkty dopiero na wiosnę przyszłego roku.

Polonia Słubice  - Błękitni Lubno 2:1 (0:0). Bramki strzelił Robson (2).