W rozegranym wczoraj spotkaniu rozgrywek Pucharu Polski zespół Polonii Słubice rozgromił wyżej notowaną Celulozę Kostrzyn 6-0. Tym zwycięstwem słubiczanie zapewnili sobie awans do III rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym.

Początkowo nic nie wskazywało na wysokie zwycięstwo polonistów. Przez pierwsze 20 minut spotkanie było wyrównane, jednak w 24 minucie snajper Polonii Słubice - Robson - pokonał bramkarza Celulozy i otworzył wynik meczu. Drugą bramkę dla słubickiej drużyny strzelił Adrian Zieliński, który doskonale wykorzystał podanie od Mateusza Klimczaka. Do przerwy Polonia prowadziła 2:0.

Festiwal bramek rozpocząl się w II połowie spotkania. W 55 minucie do bramki Celulozy trafił Mateusz Klimczak, co wyraźnie podcięło skrzydła zawodnikom z Kostrzyna. Dwie kolejne bramki dla naszego zespołu strzelił kapitan zespołu Andrzej Pawłowski. Na 4 minuty przed końcem spotkania wpada ostatnia bramka, której strzelcem był Łukasz Kozyra.

Polonia Słubice - Celuloza Kostrzyn 6:0 (2:0). Bramki: Robson, Zieliński, Klimczak, Pawłowski (2), Kozyra.

Rywalem Polonii Słubice w następnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski będzie Toroma Torzym, która pokonała Chrobrego Drzeńsko 2:1. Mecz odbędzie się 5 października.