Walczące o awans do ligi okręgowej SKP Słubice niespodziewanie przegrało na własnym boisku z najsłabszą drużyną rozgrywek Iskrą Głuchowo 1:2. Słubiczanie, którzy ostatnio byli na fali pewnie wygrywając wszystkie spotkania, mocno skomplikowali swoją sytuację na 4 kolejki do końca rozgrywek.

Piłkarze SKP przez większą część meczu grali na połowie przeciwnika, posiadając zdecydowaną przewagę, jednak brakowało im skutecznego wykończenia rozgrywanych akcji. SKP objęlo co prawda prowadzenie w pierwszej połowie spotkania (gola strzelił Daniel Małecki), jednak po przerwie kilka prostych błędów obrony bezlitośnie wykorzystali goście strzelając aż dwie bramki.

Ta porażka mocno skomplikowała sytuację SKP, które co prawda z punktem przewagi jest liderem tabeli, ale ma więcej meczów rozegranych. Wszystko zadecyduje się za tydzień, kiedy słubiczanie na swoim boisku podejmować będą bezpośredniego rywala do awansu, Ilankę II Rzepin. Będzie to ostatnie spotkanie SKP w tym sezonie w roli gospodarza.

Zapowiadają się ogromne emocje i dużo sportowej walki. Stawką meczu będzie prawdopodobnie awans do ligi okręgowej (zależy to również od wyników pozostałych spotkań). Goście z Rzepina specjalnie z tej okazji przełożyli mecz swojego pierwszego zespołu, aby mocniejszym składem przyjechać do Słubic. Spotkanie odbędzie się 21 maja o godz. 17.