W sobotę 8 maja rozegrany został turniej koszykówki ulicznej STREETBALL CHALLENGE 2010. Mimo wczesnej pory na nowym boisku wielofunkcyjnym przy Gimnazjum nr 2 stawiło się aż 9 koszykarskich zespołów  - w sumie ponad 40 miłosników koszykówki - uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

Zdaniem jednego z głównych organizatorów turnieju, Tomasz Walczaka, bardzo cieszy dobra frekwencja oraz sam przebieg turnieju. - Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play, a młodzi ludzie w ciekawy i atrakcyjny sposób spędzili sobotnie przedpołudnie - dodaje.

W turnieju wzięło udział 9 drużyn: 10 Ton Ekipa, AC Pajace, Koksy, Do-Do Misie, Dziewczyny, Dziki, Szara Zieleń, LO Rzepin, Szpady Zorry.
  • w kategorii roczników 93-96 zwyciężył zespół Koksy pokonując w finale Dziki.
  • w kategorii roczników 91-92 zwyciężyła drużyna LO Rzepin pokonując Szpady Zorry.
W przerwach miedzy meczami odbyły się trzy konkursy: rzutów wolnych, bigshot oraz skill proof, które wyłoniły najlepiej wyszkolonych technicznie uczestników turnieju.

Najlepszym drużynom oraz zawodnikom, którzy zwyciężyli w indywidualnych konkursach wręczono puchary i statuetki oraz cenne nagrody - sprzęt koszykarski ufundowany przez Polski Związek Koszykówki.

Poniżej podziękowania dla osób i firm, dzięki którym udało się zorganizować turniej koszykówki ulicznej: Fan Sport, PZKosz, OSiR, Body & Soul, Irmina Balcerek, Danuta Nowak, Marcin Kiedrowicz, Grzegorz Krućko, Mariusz Radziszewski, Arkadiusz Sowa, Robert Tomczak, Robert Wójtowicz. {multithumb}

mt_gallery: Streetball Challange 2010 (foto: Robert Tomczak)