Słubice: 27 stycznia 2020   |   Imieniny: Angela, Jan, Przybysław
Słubice24.pl Wiadomości Sport Piłkarska A klasa zagrała dla WOŚP. Ponad 2 tys. zł z klubowych gadżetów
reklama
reklama

Piłkarska A klasa zagrała dla WOŚP. Ponad 2 tys. zł z klubowych gadżetów

Choć 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, to jeszcze nie koniec wydarzeń związanych z nim związanych. W Słubicach właśnie zakończyły się internetowe aukcje zorganizowane przez portal „Piłkarska klasa A – grupa słubicka”. Zebrano 2390 zł.

koszulka SKP_lic
Klubowa koszulka SKP Słubice poszła za 80 zł

Portal prowadzony przez futbolowego pasjonata Łukasza Najdera (wciąż czynnego piłkarza SKP Słubice) włączył się w działania na rzecz WOŚP drugi rok z rzędu. Poprzedni finał przyniósł 400 zł, tym razem było znacznie lepiej.

Klubowe gadżety

Ł. Najder przygotował 42 aukcje. Były to głównie gadżety związane z piłką nożną (koszulki klubowe, czapki, szaliki kibicowskie, książki), pochodzące z jego własnych zbiorów, ale także przekazane przez kluby i prywatnych darczyńców.

Kartki od Lewandowskiego

Redakcja Słubice24 także przyłączyła się do akcji i podarowała komplet unikatowych kartek (nowych) z autografem brązowego medalisty mistrzostw świata Marcina Lewandowskiego. Pocztówki zostały wydane w 2009 roku, kiedy to po raz pierwszy nasz lekkoatleta awansował do finału MŚ na 800 m w Berlinie. Z tej aukcji na rzecz WOŚP powędrowało 30 zł.

kartki lewy
Na aukcji licytowano także kartki z autografem Marcina Lewandowskiego

A które gadżety licytowano najchętniej? Za 80 złotych poszła historyczna koszulka SKP Słubice, w której zespół zadebiutował w ligowych rozgrywkach w 2010 roku. Piłka Adidasa z podpisami zawodników Pogoni Skwierzyna też cieszyła się dużą popularnością. Zwycięzca aukcji dał za nią 70 zł.

Monografia Zorzy najcenniejsza

Absolutnym hitem była wydana w 2016 roku monografia Zorzy Kowalów wraz z klubowym proporczykiem, które zlicytowano za 230 zł. Zacięta walka była również o komplet klubowych gadżetów Toromy Torzym, które poszły za 145 zł.

zorza monografia
Aukcja z monografią Zorzy Kowalów była rekordowa (230 zł)

Ciekawostką była licytacja udziału w zabawie doskonale znanej piłkarskim fanom, czyli Turbokozaku. Ł. Najder planuje uruchomić lokalną edycję programu z udziałem gwiazd piłkarskiej A klasy. Zwycięzca (a konkretnie zwyciężczyni) licytacji weźmie udział w jednej z edycji (ta przyjemność kosztowała 125 zł).

Piłkarscy fani byli hojni. Łącznie zebrano 2390 zł, które trafią teraz na konto WOŚP. - Wielkie podziękowania dla was wszystkich. Warto pomagać – napisał na swojej stronie pomysłodawca akcji. My również przyłączamy się do podziękowań.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze gminy powinny umożliwić powiatowi sprzedaż terenów szkolnych pod budownictwo?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama