Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Siłownia (nie tylko) dla biegaczy już otwarta!

Pamiętacie wysłużoną siłownię na dawnym Ośrodku Sportu i Rekreacji? Korzystało z niej wiele pokoleń lokalnych sportowców, ale ostatnimi laty stała zaniedbana. Teraz to się zmieniło. Pomieszczenie zostało wyremontowane, pojawiły się też nowe urządzenia. Siłownia już działa i można z niej korzystać.

Siłownia dla biegaczy

Zmiany to efekt projektu „Siłownia dla biegaczy”, którego wnioskodawcą był LKS Lubusz Słubice. Na jego pomysł wpadł Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza i założyciel Słubickiej Akademii Biegowej.

- Zajęcia na siłowni są często niedocenianą, ale niezwykle istotną formą treningu w wielu dyscyplinach, a szczególnie w lekkiej atletyce. Znacząco wpływają m.in. na ekonomikę biegu, zapobiegają kontuzjom i przeciążeniom – wyjaśnia trener. – Istniejący obiekt niestety nie nadawał się do bezpiecznego użytkowania, stąd pomysł, aby to miejsce zmienić i udostępnić wszystkim chętnym – podkreśla P. Kiedrowicz.

W lutym 2019 roku klub złożył wniosek o dofinansowanie do gminy Słubice. Burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi pomysł się spodobał i postanowił przyznać środki na zakup odpowiednich urządzeń. Remontem wnętrza zajął się Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Wymieniliśmy okna i grzejniki, odnowiliśmy podłogę, odmalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy nowe oświetlenie – wylicza dyrektor Ryszard Chustecki. A starych urządzeń nie zniszczono - po odpowiedniej konserwacji będą służyć dalej w innych miejscach.

Siłownia dla biegaczy

4 października odbyło się uroczyste otwarcie siłowni z udziałem burmistrza M. Olejniczaka i prezesa SOSiR Zbigniewa Sawickiego. Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono też olimpijczyka z Tokio i wiceprezesa Lubusza Edwarda Czernika, dyrektora Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztofa Szydłaka oraz pomysłodawcę P. Kiedrowicza, który od razu przeprowadził krótki, pokazowy trening. A sprawność nowych urządzeń osobiście przetestował sam burmistrz.

- Cieszę się, że będzie można ćwiczyć tutaj w przyzwoitych warunkach. Bardzo wielu mieszkańców naszej gminy uprawia bieganie, więc nam nie pozostaje nam nic innego jak umożliwić im treningi na odpowiednim poziomie. A to dopiero początek naszej współpracy, bo wiem, że klub i akademia mają kolejne, ciekawe pomysły - powiedział M. Olejniczak.

Kto może korzystać z siłowni? Choć projekt nazywa się „Siłownia dla biegaczy” to oczywiście nie jest ona przeznaczona tylko dla biegających osób. – Potwierdzam, że nowy obiekt będzie dostępny dla każdego: lekkoatletów, piłkarzy, tenisistów, itd. Także mieszkańcy będą mogli korzystać – wyjaśnia R. Chustecki.

Zasady, w tym symboliczna - jak podkreśla R. Chustecki - odpłatność, i harmonogram korzystania z nowej siłowni będą określone przez zarządcę obiektu, czyli SOSiR. Wszystkie zainteresowane osoby (oraz kluby) mogą kontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem.

Poniżej galeria zdjęć z otwarcia siłowni.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama