Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Jesienne treningi z „Biegowymi Słubicami”

Po wakacyjnej przerwie ruszyły zajęcia, z których skorzystało już wielu miłośników biegania. Projekt, powstały z inicjatywy Lubusza Słubice, ma na celu pomoc wszystkim zainteresowanym w codziennym treningu i przygotowaniu do biegania, ze szczególnym uwzględnieniem imprez rozgrywanych w Słubicach.

Bieganie

Do kogo skierowana jest oferta? – Pomagamy wszystkim osobom już trenującym regularnie, jak i tym, którzy dopiero stawiają w bieganiu pierwsze kroki – wyjaśnia Piotr Kiedrowicz ze Słubickiej Akademii Biegowej, który odpowiada za realizację projektu. W swojej trenerskiej karierze wychował kilkunastu mistrzów Polski. Najsłynniejszy z nich to Marcin Lewandowski, świeżo upieczony brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 metrów.

Treningi i porady dla każdego

- Nasz projekt jest wyjściem naprzeciw potrzebom setek aktywnych biegowo naszych mieszkańców. Wielu z nich ma dużą ochotę na uprawianie sportu, ale nie do końca wie, jak robić to dobrze, bez uszczerbku dla zdrowia. Chcemy im w tym pomóc – podkreśla Ryszard Chustecki z Lubusza Słubice.

Zajęcia mają charakter typowych jednostek treningowych, a także konsultacji i porad. Można przyjść, potrenować, zapytać o szczegóły związane z bieganiem i o to jak właściwie trenować. Ponadto w październiku odbędą się trzy spotkania ze specjalistą wspomagającym sportową aktywność – fizjoterapeutą Janem Kucharskim.

Biegają wiosna i jesienią

Pierwszy blok zajęć odbywał się od 15 kwietnia do 13 lipca, czyli do Biegu bez Granic. Skorzystało z niego wiele osób, bijąc na słubicko-frankfurckiej trasie rekordy życiowe. Później była wakacyjna przerwa. Drugi blok zajęć ruszył we wrześniu i potrwa do Narodowych Biegów Niepodległości, które jak co roku zaplanowane są 11 listopada.

Treningi odbywają się w środy w godzinach 18.00-19.30, na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych, nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Dużym wsparciem dla osób biorących w projekcie „Biegowe Słubice” będzie niedawno otwarta „siłownia dla biegaczy”, która powstała z inicjatywy klubu oraz akademii. Jej remont oraz wyposażenie sfinansowała gmina Słubice. Dlaczego zajęcia na siłowni są tak ważnę dla biegaczy? O tym więcej w osobnym materiale.


bieganie

Plan imprez docelowych

Wspomnieliśmy, że głównym celem całego przedsięwzięcia jest pomoc wszystkim zainteresowanym w odpowiednim przygotowaniu do imprez biegowych rozgrywanych na terenie gminy Słubice.

Uczestnicy projektu mieli już okazję przygotować się do kwietniowego Testu Coopera i lipcowego Biegu bez Granic oraz dwóch imprez rozgrywanych we wrześniu – biegowego festynu z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz Golickiej Mili.

Wkrótce czekają nas kolejne. 9 października zaplanowano jesienny Test Coopera (pisaliśmy o tym TUTAJ), a w listopadzie będzie okazja sprawdzić się w Narodowych Biegach Niepodległości (ZOBACZ). Na tym jednak kalendarz imprez biegowych na rok 2019 się nie kończy.

Z inicjatywy burmistrza Mariusza Olejniczaka i trenera Piotra Kiedrowicza 7 grudnia odbędzie się rekreacyjna impreza biegowa dla rodzin - Rodzinny Bieg Mikołajkowy. Szczegółowe informacje już niebawem.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama