Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Sprawdź biegową formę w teście Coopera

Kolejny już raz będzie można sprawdzić swoją kondycję. Słubicka Akademia Biegowa, LKS Lubusz Słubice i Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na test Coopera. Impreza odbędzie się 9 października - na uczestników czekaja nagrody.

Bieganie Słubice

Wydarzenie jest częścią projektu "Biegowe Słubice", którym pisaliśmy już kwietnia tego roku (ZOBACZ). We wrześniu ruszyła druga część tego przedsięwzięcia (więcej informacju już niebawem) i jednym z jego kluczowych elementów jest właśnie test Coopera.

Na czym polega? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny. Udział jest bezpłatny. Na uczestników czeka wiele nagród, w tym dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Dodatkowych smaczkiem będą specjalne nagrody ufundowane przez trenera i pomysłodawcę testu Piotra Kiedrowicza. - Otrzyma je pięć osób, które zanotują najwiekszy postęp w stosunku do kwietniowego testu - wyjaśnia P. Kiedrowicz.


Test Coppera

Test odbędzie się 9 października o godz. 17 na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zapisy bezpośrednio na miejscu od godz. 16.

Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i jest finansowane z budżetu gminy Słubice. Imprezę wspiera portal Słubice24 – na naszej stronie będzie relacja z testu i oficjalne wyniki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama