To był prawdziwy piłkarski dreszczowiec. Polonia Słubice w dramatycznych okolicznościach wygrała 5:4 z Pogonią Świebodzin. Przerwała tym samym passę dwóch porażek z rzędu na ligowej murawie.

polonia pogon

Końcówka września na ligowych boiskach nie była zbyt udany dla polonistów. Nasza drużyna zanotowała dwie porażki z rzędu, najpierw u siebie z Cariną Gubin 0:1, a następnie na wyjeździe z Piastem Iłowa 0:3.

Mecz z Pogonią Świebodzin, który odbył się 5 października w Słubicach (tym razem wyjątkowo na boisku bocznym), miał być przełamaniem… I był, choć pierwsze minuty meczu wcale tego nie zapowiadały.

Goście rozpoczęli z animuszem strzelając dwie pierwsze gole. Słubiczanie nie poddali się i jeszcze przed przerwą odrobili straty doprowadzając do remisu 2:2. Gdy wydawało się, że pójdą za ciosem, to po zmianie stron ponownie stracili dwie bramki. To jednak nic dla naszej Polonii, która znana jest z ambitnej walki do ostatnich minut. Końcówka meczu należała do „Dumy pogranicza”. Trzy kolejne bramki i trzy punkty zostały w Słubicach!

Tak piłkarze Polonii Słubice cieszyli się po zwycięstwie:

Polonia Słubice – Pogoń Świebodzin 5:4
(2:2). Bramki: Patryk Kowalski (29’), Rafał Gronostaj (36’), Mateusz Stefanowicz (55’), Giovanni Parizotto (65’), Daniel Stadie (71’).

Skład Polonii: Jakub Szewieliński (85' Bartosz Kuźmicz), Szymon Biernat, Luiz Eduardo Franca Silva, Viacheslav Kravchuk, Mateusz Stefanowicz (80' Mariusz Guraj), Patryk Kowalski (60' Daniel Stadie), Ihor Myrko, Giovani Parizotto, Przemysław Begier, Łukasz Chrostowski, Rafał Gronostaj.

Dzięki zwycięstwu Polonia awansowała na 5 miejsce w tabeli IV Ligi Lubuskiej. Po 10 kolejkach słubiczanie mają 16 oczek (5 zwycięstw, 1 remis, 4 porażki).

Kolejne spotkanie odbędzie się 12 października na wyjeździe. Rywalem Polonii będzie TS Przylep Zielona Góra. Początek meczu o godz. 15:00.