Słubice: 18 listopada 2019   |   Imieniny: Aniela, Klaudyna, Roman
reklama
reklama

W Golicach pobiegli już po raz 21 (wyniki/foto)

Za nami XXI edycja Golickiej Mili. Na wymagającej trasie wokół miejscowej szkoły zmierzyło się ponad pół tysiąca biegaczy. Na najlepszych czekały na mecie nagrody, a na wszystkich tradycyjna grochówka.

golicka 21_bg

Tegoroczna odsłona jednej z najstarszych imprez sportowych w naszej gminie odbyła się 27 września. Na przełajowe zmagania przyjechały dzieci i młodzież z większości szkół naszego regionu, ale nie zabrakło także biegających rodziców i opiekunów.

Organizatorzy przygotowali 22 biegi – podzielone wg wieku oraz płci. Choć pogoda była wietrzna i deszczowa, to frekwencja dopisała - łącznie wystartowały 524 osoby! Na trasie mieliśmy wszystko to, na co czekają sportowi kibice: mnóstwo emocji, walkę do ostatnich metrów, łzy radości (ale także smutku).

Tradycyjnie o sprawną organizację zadbali wspólnie dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej w Golicach z nieocenioną Elżbietą Mierzejewską na czele. Mogli przy tym liczyć na wsparcie swoich przyjaciół i partnerów, m.in. lokalne samorządy (gminę i powiat), K-SSSE, Lubusz Słubice, SOSiR i wielu, wielu innych.

Rywalizacji na trasie przyglądało się sporo kibiców, wśród nich także wiceburmistrz Słubic Adriana Dydna-Marycka oraz szef Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Oni także wręczali nagrody najlepszym biegaczkom i biegaczom. Zwycięzca każdego biegu otrzymał okazały puchar, pierwsza trójka medale, a czołowa szóstka pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. A każdy mógł za metą spróbować słynnej grochówki przygotowanej przez RSP.

GOlicka Mila

- Świetna impreza, widać, że dzieci są uradowane, choć u tych najmłodszych biegaczy dało się zauważyć duże napięcie przed startem – mówiła wiceburmistrz, która pełniła także funkcję honorowego startera.

Poziom zawodów wysoko ocenia Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice i założyciele Słubickiej Akademii Biegowej, który był także spikerem zawodów. – Miło patrzeć jak nasza młodzież garnie się do sportu. Widać, że systematyczna praca przynosi efekty. Moi podopieczni wygrali aż 6 biegów i zdobyli 18 miejsc na podium – ucieszył się szkoleniowiec.

Czy niektórych z nich zobaczymy niebawem na mistrzowskich imprezach i będziemy czytać o zdobywanych medalach i tytułach? Być może, ale wszyscy zgodnie podkreślali, że najważniejsze jest to, aby ci młodzi ludzie po prostu połknęli bakcyla zdrowego stylu życia i był on dla nich atrakcyjną alternatywą. Szczególnie wobec takich zagrożeń jak różnego rodzaju używki i coraz większe uzależnienie do komputerów i telefonów.

- Wszyscy są wygrani, bo wszyscy biegamy. I to jest najważniejsze – podsumowała imprezę dyrektor szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk.

Komplet wyników poznamy już niebawem, gdy tylko organizatorzy sporządzą końcowy protokół. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi szóstkami w poszczególnych biegach.

ZOBACZ WYNIKI

Poniżej garść fotek z imprezy. Pełna fotorelacja już niebawem.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama