Niezwykle udane były dla Słubic Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Lekkoatleci Lubusza Słubice przywieźli z Wrocławia dwa medale i dużo miejsc blisko podium.

Malwina Olszewska

Nie tak dawno pisaliśmy o solidnie przepracowanych wakacjach młodych sportowców i pierwszych startach po górskim obozie. Potwierdzeniem dobrej formy był udział w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, zwanych potocznie mistrzostwami makroregionu.

7 września do stolicy Dolnego Śląska zjechali się najlepsi lekkoatleci w kategorii U16 z województw lubuskiego i dolnośląskiego (łącznie na starcie stanęły 602 osoby). Jak w tej stawce spisali się reprezentanci Lubusza Słubice?

Klasą samą w sobie była Malwina Olszewska. Podopieczna trenera Piotra Kiedrowicza wygrała bieg na 1000 metrów z wynikiem 3:01,44, co jest jednym z najlepszych wyników w kraju. Srebrny medal na 300 metrów zdobył Bartosz Pilichowski. Sprinter prowadzony przez trenera Jacka Grześkowiaka uzyskał czas 38,58. Pobiegł też w finale „setki”, gdzie był 4 z czasem 11.94.

Blisko podium było w biegu na 2000 metrów. Wracająca po kilkumiesięcznej przerwie Natalia Kiedrowicz (ubiegłoroczna zwyciężczyni) po zaledwie 2 tygodniach treningu uzyskała 7:23,74, co dało jej 4 miejsce. Tuż za nią były Ilona Melnyk-Urbaniak (7:25,97) oraz Maja Smolarczyk (7:35,78). W tym samym biegu Oliwia Tomasik była 11 (8:06,44).

Formą błysnęła również grupa miotaczy. Zuzanna Mierzejewska była 10 w dysku (26,41) oraz 16 w pchnięciu kulą (7,64). W tych samych konkurencjach Dominika Dobrzyńska była odpowiednio 18 (17,89) oraz 10 (8,21).

Pozostałe wyniki: Piotr Wawrzyniak – 8m na 100 metrów (12,15), Wojciech Fila – 13m w skoku w dal (4,96) i 22m na 100 metrów (13,37), Malwina Makówka – 15m w rzucie dyskiem (20,30) i 21m na 100 metrów (14,63), Paulina Chwalicz – 23m na 100 metrów (14,71).

W klasyfikacji klubowej Lubusz Słubice uplasował się na 11 miejscu (na 34 startujące kluby).