Jak co roku, przed świętami wielkanocnymi, Stowarzyszenie Piłkarskie oldBOYS Słubice zorganizowało halowy turniej piłki nożnej oldbojów. Oprócz 2 słubickich drużyn wzięły w nim udział zespoły z Nowego Tomyśla, Dębna Lubuskiego (zeszłoroczny zwycięzca), Ośna oraz Witnicy.

Turniej odbył się 27 marca na hali sportowej w Cybince. Zawody rozgrywane były systemem każdy z każdym, a jeden mecz trwał 10 minut.

Jak wyglądała rywalizacja?

W pierwszym meczu spotkały się oba zespoły oldBOYS-ów i sprawiedliwie podzieliły się punktami. Choć zespół I wygrywał po kilku minutach już 2:0 nie potrafił utrzymać tego prowadzenia i mecz zakończył się wynikiem 2:2. W kilku kolejnych meczach remisów nie było i poszczególne ekipy gromadziły punkty.

Niespodzianką można nazwać wynik pomiędzy zespołami KFC Belfer Dębno i Ośno Oldboje. Ubiegłoroczny zwycięzca turnieju nie strzelił żadnej bramki drużynie z Ośna, również nie stracił, były to jednak pierwsze punkty stracone przez jednego z faworytów turnieju.

Kolejny mecz udowodnił, że pewniaków do zwycięstwa nie ma, są tylko faworyci, którzy nie zawsze dają sobie radę i schodzą z boiska bez punktów. Tak było w meczu Nowy Tomyśl kontra oldBOYS I Słubice. Słubiczanie cały czas gonili wynik, doprowadzili do stanu 2:2, potem do 3:3, ale w ostatniej akcji meczu stracili gola i przegrali.

Najbardziej zaciętym meczem turnieju okazał się pojedynek Dębna z oldBOYS-ami II. Widać było, że zawodnicy z Dębna doskonale się rozumieją i poprzez uruchomienie bramkarza rozgrywali piłkę cały czas na połowie przeciwnika, pozostawiając pustą bramkę. Panowie ze Słubic jednak nie potrafili po przechwyceniu piłki, skierować jej do bramki Belfrów. Przez 9 i pół minuty dzielnie się bronili i zanosiło się na kolejną stratę punktów przez Oldbojów z Dębna. Niestety, błąd w obronie, potem drugi i było po meczu.

Podsumowanie turnieju

15 meczy, jakie zostały rozegrane na hali w Cybince przyniosło sporo emocji, strzelono w nich 40 goli i najważniejsze, że nikt nie odniósł kontuzji, choć w niektórych sytuacjach można było drżeć o kości. Zwycięzcą III Wielkanocnego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Oldbojów została drużyna oldBOYS I Słubice. Na drugim miejscu uplasowali się KFC Belfer Dębno, a trzecie miejsce zajęli oldBOYS II Słubice.

Najskuteczniejszym zawodnikiem został Grzegorz Podhajecki z oldBOYS I, który strzelił 8 bramek, a najlepszym bramkarzem Benedykt Psiuk, który puścił tylko 1 bramkę. W tym roku swoją pomoc w organizację turnieju zaoferowały firmy Foliarex Sp. z o.o. oraz Wulmar S.C. – mechanika pojazdowa i wulkanizacja.