Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Słubice24.pl Wiadomości Sport Węgierskie Siófok szczęśliwe dla młodej Polonii. Dwa miejsca na podium dla Słubic
reklama
reklama

Węgierskie Siófok szczęśliwe dla młodej Polonii. Dwa miejsca na podium dla Słubic

Koniec roku szkolnego nie oznacza dla młodych piłkarzy UKS Polonia Słubice końca sezonu. Po ligowych zmaganiach przyszedł czas na boje na międzynarodowych arenach. W ostatnim tygodniu czerwca klub wziął udział w prestiżowym turnieju Balaton Trófea na Węgrzech. I to z jakim skutkiem!

polonia wegry_1
W turnieju wzięło udział aż 127 drużyn

Do miejscowości Siófok, położonej przy jednym z największych w Europie jeziorze Balaton, udała się aż 42-osobowa reprezentacja klubu, startująca w trzech kategoriach wiekowych. Nie mieli łatwego zadania, bo o końcowe trofea rywalizowało aż 127 drużyn z 13 krajów.

- Duża konkurencja nie wystraszyła naszych chłopaków, którzy spisali się znakomicie. Dwa miejsce na podium i jedno tuż za nim to naprawdę powód do dumy – opowiada trener Piotr Dmuchowski. Oprócz niego piłkarzami opiekowali się Eligiusz Krzeptowski oraz Tomasz Dziabas.

Jak wypadli ich podopieczni? Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z rocznika 2004-2005, którzy nie przegrali ani jednego meczu i zajęli pierwsze miejsce. Niewiele gorzej spisali się ich młodsi o rok koledzy (2006), którzy uplasowali się na trzeciej lokacie. Blisko podium była także drużyna z rocznika 2007-2008, która wywalczyła piątą pozycję.

polonia wegry_2
Drużyna z rocznika 2004-2005 wywalczyła 1 miejsce

- To kolejny duży sukces międzynarodowy w historii naszej klubu – cieszy się P. Dmuchowski. Przypomnijmy, rok temu młodzi poloniści sięgnęli po historyczne zwycięstwo podczas silnie obsadzonego Fragaria Cup w słowackim Preszowie.

Emocje na boisku to jedno, ale szczególnym momentem była ceremonia zakończenia turnieju. Dekoracja zwycięzców odbyła się przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. – Ta chwila zapadnie w naszej pamięci - zawodników, trenerów i rodziców - na długie lata. Czuliśmy nie tylko dumę, ale i ogromne wzruszenie – opowiada P. Dmuchowski.

Tak cieszyli się zawodnicy UKS Polonia Słubice

Sukces wywalczyli piłkarze na zielonej murawie, ale nie byłby on możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. Zarząd i trenerzy UKS dziękują firmom, dzięki którym drużyny zaprezentowały się na Węgrzech w nowych strojach: Stomatologia Słubice Bogdan Starzyński, Mat-Bud Wiesław Polechoński, Erka-Trans i Radosław Kwiatkowski, 3W, Lutycz Nieruchomości, Wulmar i rodzina Marciniak oraz osoby prywatne: Marcin i Magda Ławrynowicz i Krzysztof Krupowicz.

- Dziękujemy również sporej grupie kibiców-rodziców za wsparcie techniczne oraz gorący doping przez cały turniej – podsumowuje P. Dmuchowski.

Poniżej komplet wyników turnieju oraz składy naszych drużyn.

ZOBACZ PODSUMOWANIE (pdf)
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama