Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

Szczypiornistki z Gimnazjum nr 1 także ze złotem

Taki dublet to marzenie. Po złocie Lubuskiej Olimpiady Młodzieży wywalczonym przez piłkarki ręczne Szkoły Podstawowej nr 1 w Słubicach, po medal w tym samym kolorze sięgnęły ich starsze koleżanki z Gimnazjum nr 1.

LOM gimn_reczna

Turniej finałowy rozegrany został 16 maja w Żaganiu. W najlepszej czwórce oprócz drużyny ze Słubic znalazły się ekipy z PSP 7 Żagań (ubiegłoroczny zwycięzca), SP1 Świebodzin i SP Gubin.

Podopieczne trenera Sławomira Jurgiewicza spisały się – dosłownie i w przenośni – na medal. Najpierw w półfinale pokonały 18:13 rówieśniczki z Gubina, a finale odprawiły z kwitkiem faworyzowane gospodynie 15:10, które wcześniej pokonały Świebodzin 16:6. W meczu o trzecie miejsce Gubin okazał się lepszy od Świebodzina 19:18.

Klasyfikacja końcowa:
  1. Gimnazjum1 Słubice
  2. PSP7 Żagań
  3. SP Gubin
  4. SP1 Świebodzin
Skład drużyny Gimnazjum nr 1 w Słubicach: Emila Artiuchow ,Vanessa Dajnowicz, Laura Grabka, Aleksandra Grochoła, Amelia Karnacz, Julia Karnacz, Julia Konsewicz, Luiza Kwiatkowska, Lena Maciejewska, Natalia Radkiewicz, Natasza Tańczak.

- Sukces dziewcząt słubickiej Jedynki cieszy tym bardziej, iż medal złoty zdobyły uczennice 3 klasy, kończące 20-letnią historię istnienia gimnazjum – przekazał naszej redakcji S. Jurgiewicz.

Gratulujemy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama