Po dobrej passie przyszedł słabszy mecz – 18 maja Polonia Słubice przegrała na wyjeździe ze Sprotavią Szprotawa 1:2. To jednak dopiero druga przegrana tej wiosny „Dumy pogranicza”.

Polonia Słubice

W 26. kolejce IV Ligi lubuskiej poloniści ulegli niżej notowanej drużynie ze Szprotawy. Gospodarze spotkania zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, ale zdołali pokonać idącą jak burza słubicką drużynę.

Pierwsze gola Polonia straciła już w 20 minucie gry po golu samobójczym Dawida Kucharskiego. Druga połowa rozpoczęła się niewiele lepiej, bo drugie trafienie dla Szprotawy dołożył Bartosz Tkacz (57’). Honorowe trafienie dla gości zdobył już w doliczonym czasie gry wprowadzony po przerwie Daniel Stadie,

Szczęśliwie bezpośredni rywale z tabeli – Ilanka Rzepin oraz TS Przylep – również zgubili punkty. Tym samym Polonia nadal plasuje się na 6 pozycji z dorobkiem 38 punktów. Okazja do poprawienia bilansu będzie 25 maja, kiedy to poloniści u siebie będą podejmować Spójnię Ośno Lubuskie.

Sprotavia Szprotawa – Polonia Słubice 2:1 (1:0)

Skład podstawowy: Jakub Szewieliński, Mateusz Stefanowicz (76' Iven Malulu ndolwezi), Mathis Citronnelle, Dawid Kucharski (30' Maciej Łowiecki), Irima, allan, broh Tebli (55' Gaby Franchini), Łukasz Chrostowski, Gabriel Chrostowski, Rafał Gronostaj (68' Daniel Stadie), Eligiusz Krzeptowski, Norbert Pawłowicz, Łukasz Tabaka (72' Patryk Kowalski). Trener: Andrzej Wypych.