Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
Słubice24.pl Wiadomości Sport Lekkoatleci rozpoczęli letni sezon. Stadion w Słubicach z nowymi rekordami (wyniki/foto)
reklama
reklama

Lekkoatleci rozpoczęli letni sezon. Stadion w Słubicach z nowymi rekordami (wyniki/foto)

Za nami inauguracja sezonu lekkoatletycznego w Słubicach. Na stadionie przy ul. Sportowej swoją formę sprawdziło ponad 300 sportowców. Choć to dopiero początek startów, nie zabrakło znakomitych wyników. Padły m.in. rekordy stadionu w skoku o tyczce.

Mityng LA
Jose Pacho ustanowił nowy rekord słubickiego stadionu

Ogólnopolski Mityng Otwarcia Sezon w LA to już słubicka tradycja. Z możliwości jakie daje obiekt nad Odrą co roku korzysta coraz więcej sportowców, nie tylko z naszego regionu, ale i całego kraju. Nie inaczej było i tym razem, a na skoczni, rzutni i bieżni mogliśmy oglądać sportową młodzież m.in. z Gorzowa, Zielonej Góry, Piły, Szczecina, a nawet Torunia.

- W tym roku gościliśmy również dwoje znakomitych tyczkarzy z Ekwadoru, którzy reprezentują barwy OSOT Szczecin. Trenuje ich Wiesław Kaliniczenko, ten sam, który doprowadził do największych sukcesów Monikę Pyrek – opowiada Ryszard Chustecki.

I to właśnie jego zawodnicy sprawili miłą niespodziankę kibicom. Jose Pacho skoczył o tyczce 5.20, a Robeilys Peinado 4.20. Oba wyniki to nowe rekordy słubickiego. Nikt u nas jeszcze tak wysoko nie fruwał! Ale powody do dumy mieliśmy również z występów naszych reprezentantów, czyli zawodników Lubusza Słubice.

Mityng LA
Z. Piskunowicz, M. Krzyżan i P. Polańska wystartowały w rzucie dyskiem

Z dobrej strony pokazały się miotaczki. Paulina Polańska i Zuzanna Piskunowicz (obie to juniorki młodsze) ustanowiły nowe rekordy życiowe w rzucie dyskiem, posyłając go na odległość odpowiednio 42.00 i 36.93 metrów (aktualnie 1 i 3 wynik w kraju w kategorii U18). Ich starsza i bardziej doświadczona koleżanka Małgorzata Krzyżan uzyskała 39.34.

Formą błysnęła biegaczka Malwina Olszewka. W swoim pierwszym starcie w życiu na dystansie 1000 metrów pobiegła 3:06.74, co jest obecnie najlepszym wynikiem w kraju w kategorii młodziczek (U16). Z rekordu życiowego cieszyła się też skoczkini wzwyż Julia Wyrwas, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.66 (również najlepszy wynik w kraju U18).

Słubickie Talenty Biegowe
Słubickie Talenty Biegowe - po raz pierwszy na oficjalnych zawodach

Nowością na tego typu imprezie był bieg na dystansie 600 metrów pod nazwą Słubickie Talenty Biegowe. Zaprezentowali się w nim najmłodsi adepci biegania, którzy na co dzień trenują pod okiem Piotra Kiedrowicza ze Słubickiej Akademii Biegowej.

Ta rywalizacja przyciągnęła na stadion nie tylko samych uczestników (19 osób), ale i sporo kibiców, wśród których dominowali rodzice i bliscy młodych biegaczy, nie szczędzący oczywiście gardeł. Wśród dziewcząt wygrała 10-letnia Iga Mizerka, która uzyskała 2:17.85, natomiast w stawce chłopców najszybszy był jej rówieśnik Kacper Bobkiewicz z czasem 2:16.35.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Kolejne lekkoatletyczne imprezy na stadionie w Słubicach już niebawem.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama