Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Puchar ZPRP nie dla słubickich szczypiornistek (foto)

Po raz trzeci z rzędu piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice dotarły do 1/16 Pucharu Polski młodziczek. I niestety, po raz trzeci na tej fazie rozgrywek zakończyły swój udział w imprezie. Jak przebiegała rywalizacja? O tym w naszej relacji.

Piłka ręczna

Słubice - po raz pierwszy w historii - były gospodarzem tak ważnego turnieju. – Przygotowania do jego organizacji trwały wiele tygodni – opowiada trener i prezes UKS-u Jerzy Grabowski. – Nie było to łatwe wyzwanie, bo chcieliśmy kibicom, zawodniczkom i przedstawicielom Związku Piłki Ręcznej w Polsce zapewnić imprezę na odpowiednim poziomie – dodaje.

I faktycznie. Ci, którzy zjawili się w dniach 26-28 kwietnia w gościnnych progach, nie mogli narzekać na nudę. Byli profesjonalni sędziowie, oprawa, nagłośnienie, zorganizowany doping. Z trzydniowymi zmaganiami duże nadzieje wiązali sympatycy szczypiorniaka w Słubicach. Dziewczęta z Jedynki miały za sobą najlepszy sezon w historii, kibice liczyli więc po cichu na wywalczenie jednego z dwóch miejsce premiowanych awansem do dalszej rundy.

UKS Jedynka Słubice

Niestety, te plany pokrzyżowały świetne dysponowane rywalki. Pierwszego dnia słubiczanki przegrały z SPR Sośnica Gliwice aż 10:24. Rozgrywany dzień później mecz z AZS Politechnika Koszalin był pojedynkiem o wszystko. Uzyskany po pierwszej połowie wynik 8:8 dawał nadzieję na zwycięstwo, jednak w drugiej odsłonie rywalki bezlitośnie wykorzystały błędy słubiczanek i ostatecznie wygrały 22:14. W niedzielę gospodynie przegrały z MKS PR II Gniezno 18:27 i zajęły ostatnie miejsce w turnieju. Do następnej rundy awansowały ekipy z Koszalina i Gliwic (ta ostatnia wygrała całą rywalizację).

Co poszło nie tak? To pytanie zadaliśmy opiekunowi UKS-u J. Grabowskiemu. – Na tym etapie rozgrywek są już same solidne drużyny, najlepsze w Polsce. I trzeba to uczciwie powiedzieć, że wszystkie są na dużo lepszym poziomie organizacyjnym i szkoleniowym od nas. I to było widać na boisku, choć momentami udało nam się nawiązywać walkę – zaznacza.

Jerzy Grabowski

Jak podkreśla trener, kluczowa jest odpowiedź na pytanie: czego oczekujemy. – Jeśli chcemy się bawić w sport na poziomie wojewódzkim, to tego się trzymajmy i to nam wychodzi dobrze. Jeśli jednak chcemy czegoś więcej, to musimy pracować jak inni. Potrzebna jest klasa sportowa, selekcja z większej grupy młodzieży, nie tylko jednej szkoły. Ważna jest też szersza kadra trenerska, która będzie pracować z grupami w różnych kategoriach wiekowych – podkreśla trener.

Smutku nie kryli kibice, którzy jednak dopingowali dziewczyny z Jedynki do samego końca. – Przyznam, że pierwszy raz jestem na takim meczu, a wnuczka już trochę trenuje. Szkoda przegranej, ale taki jest sport. I tak ten rok był bardzo udany – mówiła nam w sobotę jedna z obecnych na trybunach babć.

Natasza Tańczak

O wrażenia z turnieju zapytaliśmy Nataszę Tańczak, najskuteczniejszą zawodniczkę w słubickim zespole, zdobywczynię 17 bramek. – Było naprawdę ciężko, nie spodziewałyśmy się, że rywalki będą aż tak mocne, ale walczyłyśmy z całych sił. Możliwość zagrania z takimi dobrymi zespołami to zawsze nowe doświadczenie i dobra nauka – powiedziała.

Choć w tym roku opuszcza szkolne mury i prawdopodobnie pożegna się z drużyną, nadal zamierza kontynuować przygodę z piłką ręczną. – Lubię grać w piłką ręczną. Chciałabym nadal to robić, bo sprawia mi to dużą przyjemność – powiedziała naszemu reporterowi chwilę po zakończeniu ostatniego spotkania.

Zwieńczeniem imprezy było uroczyste podsumowanie, na którym wręczono puchary, dyplomy oraz specjalne statuetki dla najbardziej wyróżniających się zawodniczek z każdego zespołu. W gronie słubiczanek nagrodę przyznano Paulinie Kliszczak. Królową strzelczyń została Natalia Wach z Sośnicy (18 bramek). Osobne podziękowania otrzymali także sędziowie.

Trzy dni zmagań obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem. Poniżej nasz materiał.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama