Słubice: 18 sierpnia 2019   |   Imieniny: Helena, Ilona, Bogusław
reklama
reklama

Zagrali by uczcić pamięć Mariusza Łuckiego (foto/wyniki)

Nie zapomnieli o swoim zmarłym koledze policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Pamięć Mariusz Łuckiego uczcili na sportowo. W zorganizowanym przez nich turnieju piłkarskim wzięły udział drużyny mundurowe z całego regionu. Wisienką na torcie był debiut policyjnej drużyny kobiet, pierwszej takiej w woj. lubuskim.

Memoriał Mariusz łucki

Impreza odbyła się 27 kwietnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słubicach. – Na nasze zaproszenie odpowiedziało aż 6 drużyn. Zagraliśmy systemem każdy z każdym, grając w siedmioosobowych składach na połowie boiska – opowiada Ernest Kaczmarek, jeden z organizatorów turnieju z ramienia Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KPP w Słubicach, od niedawna naczelnik wydziału prewencji.

Komu tego dnia najlepiej „siedziało”? Na zielonej murawie najskuteczniejsi okazali się strażacy z komendy PSP w Słubicach, którzy jako jedyni nie przegrali żadnego meczu (4 wygrane, 1 remis). Miejsca na podium uzupełniły reprezentacje komendy z Nowej Soli oraz komendy wojewódzkiej z Gorzowa Wlkp. Gospodarze walczyli dzielnie, ale ostatecznie zajęli 4 miejsce z bilansem 1-2-2.

- Jak to w sporcie bywa, emocji nie brakowało, rywalizacja była zacięta, nikt nie odstawiał nogi, ale oczywiście wszystko było toczone w atmosferze fair play, za co bardzo uczestnikom dziękuję – opowiada E. Kaczmarek.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Do jak najlepszej gry zachęcało mundurowych spore grono kibiców. Organizatorzy zadbali też o oprawę. Zawody poprowadził Robert Tomczak, a liczne atrakcje - nie tylko dla najmłodszych – przygotowała Fundacja Grupy Pomagamy. Było też solidne zaplecze gastronomiczne – grochówka, kiełbaski z grilla, a nawet specjalny chleb z nazwą memoriału.

Diablice KPP Słubice

Wisienką na torcie całej imprezy był pojedynek zwycięzcy turnieju, czyli strażaków z PSP Słubice, z drużyną Diablic z KPP Słubice. To pierwsza w woj. lubuskim piłkarska drużyna kobiet składająca się wyłącznie z policjantek. Od głównego sędziego Krzysztofa Pawłowicza z Polonii Słubice panie dostały trochę regulaminowych forów, rywale z boiska także nieco odpuścili, dzięki czemu „diablice” mogły pokazać pełnię swoich możliwości i… wygrały aż 5:1!

Skąd w ogóle pomysł na taką drużynę? – To było bardzo spontaniczne – opowiada Sylwia Szary, inicjatorka akcji. – Pomyślałam, że jako kobiety nie miałyśmy okazji zaprezentować swojej jedności. Gdy rzuciłam hasło, odzew był bardzo duży, choć większość z nas nigdy nie miała okazji grać w piłkę – dodaje S. Szary.

Policjantki podeszły do tego wyzwania bardzo poważnie. Wymyśliły nazwę, kupiły sobie stroje, zorganizowały także treningi, w których pomógł im kolega z komendy, Adam Popkowski, grający na co dzień w Ilance Rzepin. W drużynie gra aż 16 funkcjonariuszek oraz zaproszona przez nie partnerka zmarłego M. Łuckiego, Agnieszka Kordas.

Agnieszka Kordas

Choć nie było to dla niej łatwe, ona także wzięła udział w sportowej zabawie. – Do udziału namówiła mnie S. Szary, która od śmierci Mariusza cały czas była i jest ze mną. Jestem bardzo zadowolona, nie sądziłam, że spotkam tutaj tylu życzliwych ludzi. Dziękuję, że dziewczyny z drużyny przyjęły mnie tak serdecznie – mówiła wyraźnie wzruszona A. Kordas.

Zwieńczeniem turnieju było uroczyste zakończenie z udziałem starosty Leszka Bajona, który wręczył uczestnikom pamiątkowe dyplomy, medale i puchary. Przy dekoracji pomagała mu córka bohatera memoriału. Obecni byli również przewodniczący NSSZP Sławomir Kostiuszko oraz kapelan policji ks. Marcin Majewski.

- Turniej miał za zadanie zintegrować nasze środowisko i to chyba się udało. Bardzo chcielibyśmy, aby za rok odbyła się kolejna edycja i wzięło w niej udział jeszcze więcej uczestników. Dziękujemy tym, co byli z nami – podsumował E. Kaczmarek.

Portal Słubice24 był patronem medialnym wydarzenia. Zapraszamy na fotorelację.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy to dobry pomysł, aby Słubice i Frankfurt ubiegały się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama