Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

Test Coopera w Słubicach i Ośnie Lubuskim

W tym tygodniu czeka nas kolejne biegowe wydarzenie – wiosenna edycja Testu Coopera. Swoją wydolność będą mogli sprawdzić mieszkańcy Słubic i Ośna Lubuskiego.

Bieganie Słubice

To już czwarta edycja najpopularniejszego testu wydolnościowego na świecie. Regularne testy jesienią 2016 roku zaproponował mieszkańcom Słubic trener Piotr Kiedrowicz, założyciel Słubickiej Akademii Biegowej. Pomysł wypalił, a na kolejne edycje zgłasza się coraz więcej chętnych. W roku ubiegłym w teście uczestniczyło ponad sto osób.

Organizatorzy testu: Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lubusz Słubice i Słubicka Akademia Biegowa zapraszają ponownie do dwóch miejscowości. 16 kwietnia biegacze spotkają się w Ośnie Lubuskim, a 17 kwietnia na stadionie w Słubicach. Do udziału w biegowej zabawie zaproszeni są wszyscy – niezależnie od płci, wieku i poziomu kondycji. Mile widziane są całe rodziny.

Na czym polega Test Coopera? Przez 12 minut należy przebiec (lub przemaszerować) jak najdłuższy dystans. Następnie – za pomocą specjalnych tabel biorących pod uwagę wiek i płeć – odczytuje się, jaki jest poziom naszej wydolności. Test został opracowany w 1968 roku przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA. Obecnie jest powszechnie stosowany na całym świecie w celu określenia aktualnej kondycji fizycznej.

Test Coppera

Udział w biegowej zabawie jest – podobnie jak to było we wszystkich poprzednich edycjach – bezpłatny. - Należy mieć ze sobą tylko wygodne buty i dobry humor. Pogodę mamy już zamówioną – zachęca Piotr Kiedrowicz. Tradycyjnie wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody, w tym dla najliczniejszej rodziny.

Test Coopera – harmonogram:
  • 16 kwietnia (wtorek), godz. 16:00, boisko Orlik przy Zespole Szkół w Ośnie Lubuskim
  • 17 kwietnia (środa), godz. 17:00, stadion SOSiR w Słubicach (zapisy od godz. 16:00)
Przedsięwzięcie odbywa się pod honorowym patronatem burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka i jest finansowane z budżetu gminy Słubice. Imprezę wspiera portal Słubice24 – na naszej stronie będzie relacja z testu i oficjalne wyniki.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama