IV-ligowa Polonia Słubice zakończyła swoją pucharową przygodę na 1/8 szczebla okręgowego. 10 kwietnia poloniści zmierzyli się z występującym na co dzień w III lidze Stilonem Gorzów. Niestety, przegrali 1:2.

Polonia Słubice

Spotkanie odbyło się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sam mecz, jego stawka i rywal z jakim przyszło się mierzyć zawodnikom Polonii, przyciągnęły na trybuny mnóstwo kibiców, także przyjezdnych. Wielu było też ciekawych występu legendy słubickiej piłki, Krzysztofa Kaczmarczyka, który występuje obecnie w barwach Stilonu, a na swoim koncie ma nawet występy w ekstraklasie.

Obecność własnej publiki dodała skrzydeł podopiecznym trenera Andrzeja Wypycha, którzy od pierwszej minuty odważnie atakowali i mieli optyczną przewagę w środku pola, częściej też docierali pod pole karne gości. Efektem tej przewagi była bramka zdobyta w 33 minucie przez Allana Tebli.

Po zmianie stron role się odwróciły. Trener Stilonu dokonał aż 4 zmian, które poprawiły jakość gry jego zespołu. Najpierw do wyrównania z rzutu karnego doprowadził Michał Przybyła (67’), następnie 9 minut przed końcem meczu prowadzenie gościom dał Łukasz Zakrzewski. Polonistom, choć bardzo się starali, nie udało się już doprowadzić do remisu i dogrywki.

MKS Polonia Słubice – KS Stilon Gorzów Wlkp. 1:2 (1:0)

Skład Polonii: Romulo Silva Rios, Ihor Myrko, Eligiusz Krzeptowski, Maciej Łowiecki (67' Łukasz Tabaka), Przemysław Begier, Norbert Pawłowicz, Łukasz Chrostowski, Gaby Franchini (46' Rafał Gronostaj), Allan Tebli, Iven Ndolwezi (46' Mateusz Stefanowicz), Mathis Citronnelle (81' Gabriel Chrostowski).

Teraz słubiczanom pozostaje walka w IV lidze. Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16 w Witnicy, gdzie Polonia zmierzy się z ekipą Czarnych.

Poniżej fotorelacja z pucharowego pojedynku.