Słubice: 17 lipca 2019   |   Imieniny: Aneta, Bogdan, Aleksy
reklama

To była gra warta świeczki!

Młodzi piłkarze UKS Polonia Słubice rozkręcają się z zawodów na zawody. W miniony weekend także nie próżnowali. Z kilku prestiżowych turniejów, rozgrywanych tym razem w Gorzowie Wlkp., przywieźli wiele cennych zwycięstw i strzelonych bramek.

polonia grz_gra

Jedną z takich imprez była GRA WARTA ŚWIECZKI organizowana przez Wartę Gorzów 16 marca. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny młodej Polonii – rocznik 2008 (trener Kuba Augustyniak) oraz 2011 (trener Łukasz Ryszczuk).

I obie spisały się nadzwyczaj dobrze. Starsi zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki, natomiast młodsi nie przegrali żadnego meczu (4 wygrane i 2 remisy), pokonując m.in. tak uznane marki piłkarskie jak Pogoń Szczecin czy Stilon Gorzów. Dodatkowo Gracja Gozdek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

- To jest początek czegoś wielkiego – cieszy się Tomasz Górowski z UKS-u. – Chłopcy pokazali piękna pikę i to, że zawsze należy walczyć do końca, a drużyna to coś więcej, niż tylko koledzy z zespoły – opowiada z dumą.

Tego samego dnia, ale podczas turnieju w Football Park Gorzów, rywalizowali poloniści z rocznika 2012 (trener Kuba Augustyniak). I również udowodnili, że nie ma na nich mocnych. Rozegrali 8 spotkań, z czego wygrali 7 i 1 zremisowali, a rywalom zaaplikowali ponad… 70 bramek!

Ostatni akcent z udziałem piłkarzy UKS-u miał miejsce dzień później, 17 marca, w tym samym miejscu. Choć drużyna z rocznika 2010, prowadzona przez Jacka Trojana, przegrała 4 z 5 meczów, to nie można chłopakom odmówić charakteru.

- Pokazali, że do porażek trzeba podchodzić z pokorą i cierpliwie pracować dalej. Są prawdziwymi twardzielami – mówi z uznaniem T. Górowski.

Piłkarzom, ich rodzicom i trenerom gratulujemy. I trzymamy kciuki za kolejne udane występy.

polonia grz_1

polonia grz_3

polonia grz_gozdek

polonia grz_2


polonia grz_4
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama