Słubice: 25 kwietnia 2019   |   Imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
reklama
reklama

To była gra warta świeczki!

Młodzi piłkarze UKS Polonia Słubice rozkręcają się z zawodów na zawody. W miniony weekend także nie próżnowali. Z kilku prestiżowych turniejów, rozgrywanych tym razem w Gorzowie Wlkp., przywieźli wiele cennych zwycięstw i strzelonych bramek.

polonia grz_gra

Jedną z takich imprez była GRA WARTA ŚWIECZKI organizowana przez Wartę Gorzów 16 marca. W rywalizacji wzięły udział dwie drużyny młodej Polonii – rocznik 2008 (trener Kuba Augustyniak) oraz 2011 (trener Łukasz Ryszczuk).

I obie spisały się nadzwyczaj dobrze. Starsi zanotowali 3 zwycięstwa i 2 porażki, natomiast młodsi nie przegrali żadnego meczu (4 wygrane i 2 remisy), pokonując m.in. tak uznane marki piłkarskie jak Pogoń Szczecin czy Stilon Gorzów. Dodatkowo Gracja Gozdek został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

- To jest początek czegoś wielkiego – cieszy się Tomasz Górowski z UKS-u. – Chłopcy pokazali piękna pikę i to, że zawsze należy walczyć do końca, a drużyna to coś więcej, niż tylko koledzy z zespoły – opowiada z dumą.

Tego samego dnia, ale podczas turnieju w Football Park Gorzów, rywalizowali poloniści z rocznika 2012 (trener Kuba Augustyniak). I również udowodnili, że nie ma na nich mocnych. Rozegrali 8 spotkań, z czego wygrali 7 i 1 zremisowali, a rywalom zaaplikowali ponad… 70 bramek!

Ostatni akcent z udziałem piłkarzy UKS-u miał miejsce dzień później, 17 marca, w tym samym miejscu. Choć drużyna z rocznika 2010, prowadzona przez Jacka Trojana, przegrała 4 z 5 meczów, to nie można chłopakom odmówić charakteru.

- Pokazali, że do porażek trzeba podchodzić z pokorą i cierpliwie pracować dalej. Są prawdziwymi twardzielami – mówi z uznaniem T. Górowski.

Piłkarzom, ich rodzicom i trenerom gratulujemy. I trzymamy kciuki za kolejne udane występy.

polonia grz_1

polonia grz_3

polonia grz_gozdek

polonia grz_2


polonia grz_4
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

W maju 2019 roku minie 15 lat odkąd Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Czy odczuwasz korzyści z tego wynikające?
 
Jaka jest dla Ciebie największa korzyść wynikająca z obecności naszego kraju w UE?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama