Niepełnosprawna kolarka Anna Harkowska znów powiększyła swój medalowy dorobek! Tym razem została wicemistrzynią świata w wyścigu na dochodzenie. Niewiele zabrakło do drugiego krążka - w scratchu była czwarta.

harkowska holandia

Mistrzostwa świata niepełnosprawnych w kolarstwie torowym miały miejsce w miniony weekend w holenderskim Apledoorn. W barwach reprezentacji Polski startowała m.in. Anna Harkowska, duma słubickiego kolarstwa, pochodząca ze Świnoujścia, obecnie reprezentująca barwy GIANT OKS Warmia i Mazury.

Anna Harkowska była druga w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów w kategorii C5. W kwalifikacjach uzyskała wynik 3:47,049, co pozwoliło jej na awans do wielkiego finału. Tu zmierzyła się z Sarah Storey, brytyjską legendą kolarstwa, która w kwalifikacjach była od niej o 10 sekund szybsza. W walce o złoto rywalka okazała się ponownie lepsza. Nasza pięciokrotna wicemistrzyni paraolimpijska musiała zadowolić się srebrnym krążkiem.

Brytyjka na tych mistrzostwach drugi tytuł wywalczyła w scratchu. W tej konkurencji startowała także słubiczanka. I niestety zajęła tak nielubiane przez sportowców 4 miejsce – tuż za podium.

Gratulacje dla kolarki i jej trenera Mariana Kowalskiego.