Dobre wieści z koszykarskiego parkietu. Red Cocks Frankfurt po kolejnych dwóch wyjazdowych zwycięstwach zapewnił sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Landesligi. Przed drużyną jeszcze jedna ligowa kolejka u siebie, a potem runda finałowa.

FFO in_strausberg

2 marca polsko-niemiecki zespół udał się do dalekiego Strausberga. Tam zmierzył się najpierw z USV Poczdam III, a następnie z gospodarzami, drużyną Mustangów. Jesienią z obiema ekipami wygrał. Nie inaczej było i tym razem.

Pierwszy mecz z Poczdamem był praktycznie bez historii. Od samego początku nasi koszykarze narzucili swój styl gry i stopniowo powiększali przewagę, by ostatecznie wygrać aż 91:47. W drugim pojedynku, rywale ze Strausberga, dysponujący lepszymi warunkami fizycznymi, długo stawiali opór czerwonym kogutom. O końcowym zwycięstwie zadecydowała skuteczna obrona strefowa i pewnie wykonywane rzuty wolne w ostatnich minutach.

- Cieszę się ze zwycięstw i tego, że dobrze zagrała cała drużyna, dużo minut dostali także rezerwowi. Ale najważniejsze, że tymi meczami zapewniliśmy sobie triumf w fazie zasadniczej. Dzięki temu ostatni dwumecz będziemy mogli potraktować bardziej treningowo – opowiada trener Arkadiusz Sowa.

Po 14 kolejkach bilans Red Cocks Frankfurt to 13 zwycięstw i 1 porażka. Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze - 10 marca (godz.10:00 i 14:00) na własnym parkiecie – hala OSZ we Frankfurcie. Runda finałowa odbędzie się 31 marca, także we Frankfurcie.

1. ASC Red Cocks Frankfurt - USV Potsdam III 91:47 (21:10, 22:18, 21:7, 27:12)

Punkty: Konrad Jelski 21, Marcin Jachimowski 17, Arkadiusz Sowa 13, Marcin Kiedrowicz 12, Damian Garczyk 10, Michał Jercha 6, Julian Schallhorn 6, Norbert Grzegorczyk 4, Jaime Gomez Arias 2.

1. ASC Red Cocks Frankfurt - KSC Strausberg Mustangs 81:76 (18:25, 22:14, 21:17, 20:20)

Punkty: Konrad Jelski 22, Arkadiusz Sowa 15, Marcin Kiedrowicz 14, Michał Jercha 12, Marcin Jachimowski 8, Damian Garczyk 6, Julian Schallhorn 2, Jaime Gomez Arias 1, Norbert Grzegorczyk 1.