Słubice: 19 września 2019   |   Imieniny: Konstancja, January
reklama
reklama

Pływanie w Odrze po raz dziesiąty

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej odsłony Oderschwimmen, czyli zawodów pływackich na Odrze. Impreza odbędzie się w czerwcu, właśnie ruszyły zapisy drogą elektroniczną.

plywanie ODRA

W tym roku będzie to jubileuszowa, 10. edycja zawodów. Po raz pierwszy jednak nie odbędzie się w ramach Miejskiego Święta Hanzy. Jej termin zaplanowano nieco wcześniej, a dokładnie 8 czerwca. Rok temu impreza została odwołana ze względu na zbyt niski stan wody w Odrze.

Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia dystans około 3.5 km na odcinku z północnej części wyspy Ziegenwerder do portu zimowego we Frankfurcie (Marina am Winterhafen). 2.5 km będzie z prądem rzeki, a 1 km w wodzie stojącej. Kibice będą mogli dopingować pływaków z mostu i nadodrzańskiej promenady.

Zwycięzcy w kategorii pań i panów otrzymają okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale za uczestnictwo i dyplomy z uzyskanym wynikiem. Udział w zawodach może wziąć każdy, jednym kryterium jest wiek – trzeba mieć co najmniej 16 lat.

Zapisy odbywają się na stronie www.stoppuhr.net. Tam też znajduje się szczegółowy regulamin. Wpisowe wynosi 5 euro od uczestnika.

Organizatorem zawodów jest Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama