To było idealne zwieńczenie świetnej dyspozycji w tegorocznym sezonie halowym. Antoni Plichta wywalczył złoty medal podczas Halowych Mistrzostw Polski U20 w lekkoatletyce. Tytuł mistrza Polski zdobył w swojej koronnej konkurencji, czyli 60 m.

antek finisz_hala

Impreza odbyła się w dniach 8-10 lutego w Toruniu. Popularny „Antek” błysnął formą już podczas eliminacji do „sześćdziesiątki”, w których ustanowił swój nowy rekord życiowy – 6.85. W finale był tylko o 0.02 sekundy wolniejszy, ale to wystarczyło do sięgnięcia po upragnione złoto.

W biegu na tak krótkim dystansie kluczowa jest reakcja podczas startu. I tu sprinter Lubusza Słubice popisał się kapitalnym wyczuciem, bo - jak wykazał pomiar elektroniczny - ruszył do biegu już 0.144 po wystrzale.

Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka wystartował jeszcze w biegu na 200 metrów. Tu także zaprezentował się bardzo dobrze. W eliminacjach uzyskał 22.17, co również jest jego nowym rekordem życiowym. W finale zajął piąte miejsce z czasem 22.26.