Słubice: 16 lipca 2019   |   Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
reklama

Plichta i Czak z nowymi życiówkami w hali

Choć zima w pełni, to nasi lekkoatleci nie próżnują. Część z nich oprócz ciężkich treningów ma w planach także starty w hali. Ściganie pod dachem dobrze rozpoczęli sprinterzy Lubusza Slubice - Antoni Plichta i Jakub Czak.

jakub antek
A. Plichta i J. Czak znowu dali nam podowy do zadowolenia

Ten pierwszy 20 stycznia podczas zawodów kontrolnych w Spale pokonał dystans 60 metrów w czasie 6.86, co jest jego nowym rekordem życiowym. Czas ten osiągnął w biegu eliminacyjnym, a w finale (w którym zajął 4 miejsce) pobiegł niewiele gorzej, bo 6.90. Wcześniej biegał jeszcze w Zielonej Górze (odpowiednio 6.96 i 6.92).

Jego klubowy kolega Jakub Czak, ubiegłoroczny olimpijczyk w kategorii U18, ma już za sobą cztery starty na 60 metrów przez płotki – na mityngach w Zielonej Górze, Łodzi, Toruniu i właśnie w Spale. Zaczynał od czasu 8.22, by podczas tych ostatnich zawodów osiągnąć 8.00, co jest również jego nową życiówką.

- Obecnie przebywam na obozie w Warszawie, gdzie robię ostatnie szlify, żeby być w 100% przygotowanym do Halowych Mistrzostw Polski. Szybko się też zaadoptowałem do biegania na wyższych płotkach – opowiada J. Czak. A jaki jest jego najważniejszy sportowy cel na ten rok? – Najważniejsze to po prostu dobrze biegać i poprawiać swoje wyniki. Moim marzeniem jest finał Mistrzostw Europy w Szwecji - dodaje.

Obu naszych utalentowanych sportowców zobaczymy podczas Halowych Mistrzostw Polski w kategoriach U18 i U20, które w dniach 8-10 lutego odbędą się w Toruniu. Trzymamy kciuki za udane występy!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama