Słubice: 21 września 2019   |   Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
reklama
reklama

Kolarze rywalizowali w przełajowym krosie (foto)

Za nami ostatnie rowerowe ściganie w tym roku! W miniony weekend w Słubicach gościli uczestnicy cyklu SCOTT Cyclocross Challenge. Frekwencja dopisała, a na podium mieliśmy także nasze lokalne akcenty.

Scott Cyclocross Challenge

Impreza odbyła się 16 grudnia, oczywiście w najlepszym do tego miejscu, czyli parku za Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Trasę na przełajowe ściganie starannie przygotowali członkowie klubu kolarskiego Zahnklinik Słubice Cycling Team, który był organizatorem zawodów.

- Od głównego organizatora całego cyklu dostaliśmy propozycję, żeby zrobić na naszym terenie jedną z edycji. Ponieważ mamy idealne warunki do wyścigów przełajowych, postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Kosztowało nas to wiele pracy, ale było warto – opowiada Krzysztof Murdza z teamu.

Naszych kolarzy w tym wyzwaniu wsparła firma Lutycz Nieruchomości, która została głównym sponsorem słubickiej imprezy. Organizatorom pomógł także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który pojawił się na imprezie, najpierw kibicował uczestnikom, a potem wręczał nagrody.

A co do samej rywalizacji, to - jak podkreśla K. Murdza - było ciekawie i widowiskowo. Co ważne frekwencja dopisała w 100%. Limit uczestników wynosił 100 osób i tyle też stanęło na starcie. Kolarze, w zależności od wyścigu, mieli do pokonania 10 i 16 km, ale na pętli o długości 2600 metrów. Dzięki temu sporą frajdę mieli liczni kibice. Było wiele technicznych odcinków, przeszkody, zjazdy i podjazdy.

Główny wyścig mężczyzn wygrał Grzegorz Grabarek z Real 64-sto Leszno, a wśród pań najlepsza była Marta Balcerzak z teamu Mistrzowskie Rowery Lech Piasecki. Miejscowi kibice mieli także swoje powody do zadowolenia. Na drugim miejscu w kategorii junior młodszy uplasował się robiący szybkie postępy nastoletni Michał Ceglewski z Zahnklinik Słubice Cycling Team, a w kategorii kobiet CX trzecia była Nikola Szulc z AMG Cybinka Team.

Po ściganiu przyszedł czas na najważniejsze – czyli nagrody. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowy puchar, pierwsze trojki medale, a szóstki dyplomy. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też nagrody rzeczowe. Komplet wyników poniżej.

ZOBACZ WYNIKI

Na zawodach była obecna także nasza redakcja. Zapraszamy do fotorelacji!

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy budowa ronda na drodze do Kunowic to dobry pomysł
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama