To było coś! W pierwszym meczu Lubuskiej Ligi Młodziczek piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice pokonały UKS Czarni Żagań 46:26. Kibice w hali SP1 Słubice już dawno nie widzieli takiego strzelania.

uks jedynka_team_2018

Inauguracja ligi odbyła się 18 listopada. Przed meczem trener i kibice byli dobrej myśli, bo przedsezonowe turnieje i sparingi pokazywały, że nasze szczypiornistki są w dobrej formie. Za rywala miały jednak ubiegłorocznego wicemistrza tych rozgrywek.

Na parkiecie szybko okazało się, że oczekiwania sympatyków Jedynki nie są na wyrost. W miarę wyrównana walka trwała do 10 minuty meczu, a potem słubiczanki zaczęły stopniowo „odjeżdżać” rywalkom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26:15, a więc rezultatem, którym nierzadko kończą się całe mecze piłki ręcznej. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i licznik bramek zatrzymał się na 46. Rywalki rzuciły ich łącznie 26.

W szeregach UKS Jedynka Słubice najskuteczniejsza była Natasza Tańczak, która zanotowała aż 15 celnych trafień. Dwucyfrowym dorobkiem może pochwalić się także Paulina Kliszczak, które strzeliła 12 bramek.

UKS Jedynka Słubice – UKS Czarni Żagań 46:26 (26:15)

Skład: Ewa Kloc, Aleksandra Wroniewicz (4), Iga Rajda (4), Paulina Kliszczak (12), Oliwia Oleksyn, Julia Sterenczak (6), Julia Żarnowska, Dominika Kazimierska (2), Inga Białkowska, Karolina Matkowska, Marta Heppner, Natasza Tańczak (15), Julia Różańska (1), Julia Kowalska (2), Klaudia Gancarz. Trener: Jerzy Grabowski.

Kolejny mecz 25 listopada na wyjeździe. Rywalem słubiczanek będzie UKS Spartakus Zielona Góra.