Słubice: 21 stycznia 2019   |   Imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
reklama
reklama

Kuba Czak powalczy o olimpijskie medale

To już dziś. Przed Jakubem Czakiem, zawodnikiem LKS Lubusz Słubice, największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Nasz utalentowany lekkoatleta pobiegnie w finale Igrzysk Olimpijskich U18 w biegu na 110 m ppł.

jakub igrzyska

O starcie w pierwszej rundzie zawodów pisaliśmy na gorąco w nocy z soboty na niedzielę. Kuba w swoim biegu zajął 3 miejsce i łącznie miał 7 czas w całej stawce zawodników. A już dziś wieczorem czeka nas kolejna porcja emocji - finałowa runda, które zadecyduje o ostatecznej kolejności.

Zdobyć medal będzie niezwykle trudno. Wszystko przez nieco odmienne zasady od tych powszechnie obowiązujących w lekkoatletycznej rywalizacji. Medale olimpijskie trafią nie do tych, którzy zajmą pierwsze 3 miejsca w finale, ale do tych, którzy biorąc pod uwagę oba starty (eliminacje i finały) uzyskają łącznie najlepszy czas. Do medalowej pozycji słubiczaninowi brakuje 0.10 sek.

- To dość dziwne i niespotykane zasady, choćby ze względu na to, że każdy bieg odbywa się przy innym wietrze, ale Kuba będzie walczyć do końca, niezależnie od spraw regulaminowych – wyjaśnia Jacek Grześkowiak, jeden z dwóch trenerów opiekujących się młodym płotkarzem (drugi to Grzegorz Kaczmarek).

Walkę Jakuba Czaka o olimpijskie medale będzie można śledzić w telewizji. Transmisję na żywo przeprowadzą stacje TVP Sport oraz Eurosport 2.

Biegi płotkarskie rozpoczną się o godz. 22:15 czasu polskiego. Serię z udziałem Polaka (finał A z najszybszymi zawodnikami) zaplanowano o godz. 22:35.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jaki był dla Słubic 2018 rok?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama