Kibice liczyli na zwycięstwo, ale w walce o utrzymanie cenny jest każdy punkt. W 11. kolejce IV ligi Polonia Słubice zremisowała ze Sprotavią Szprotawa 1:1. Mecz obserwowaliśmy z naszym redakcyjnym obiektywem.

Mecz odbył się 13 października w Słubicach. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, bo to słubiczanie jako pierwsi objęli prowadzenie. Upragnionego gola „Dumie pogranicza” dał Irima Tebli w 34 minucie. Nasi starali się podwyższyć prowadzenie, ale to goście – już po przerwie – doprowadzili do wyrównania. Celne trafienie w 68 minucie zaliczył Sebastian Stankiewicz.

Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i na stadionie przy ul. Sportowej padł remis.

Polonia Słubice – Sprotavia Szprotawa 1:1 (1:0). Bramka: Irima Tebli (34’)

Skład Polonii: Jakub Szewieliński - Irima Tebli, Iven Malulu (Hayato Kuramoto 46'), Ihor Myrko, Przemysław Begier, Gabriel Chrostowski, Mariusz Guraj (Dorian Nowicki 46'), Eligiusz Krzeptowski, Norbert Pawłowicz, Bartosz Roman (Łukasz Chrostowski 60'), Łukasz Tabaka.

Poloniści zajmują obecnie 14 miejsce w tabeli (na 16 drużyn) z dorobkiem 9 punktów. Za tydzień czeka ich trudny wyjazd do Ośna Lubuskiego, gdzie zmierzą się z tamtejszą Spójnią.