Słubice: 19 lipca 2019   |   Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
reklama

Dominika Podhajecka wicemistrzynią Polski w tenisie

Kolejne dobre wiadomości z tenisowych kortów. Dominika Podhajecka wywalczyła tytuł drużynowej wicemistrzyni Polski w tenisie ziemnym - tym razem wyjątkowo w barwach KT GAT Gdańsk.

Dominika

Zawodniczka GKT Smecz Górzyca została „wypożyczona” na finałowe zawody do drużyny z Gdańska, która znalazła się w gronie ośmiu najlepszych zespołów Polsce. Taki zabieg umożliwiają przepisy letnich DMP, dzięki czemu w rywalizacji z najlepszymi mogą brać udział zdolni zawodnicy z mniejszych klubów.

Oprócz wspomnianej ekipy z Gdańska, która była gospodarzem imprezy, o miejsca na podium mistrzostw Polski rywalizowały: KS Mostostal Zabrze, TS IDEA SPORT Toruń, Park Tenisowy Olimpia Poznań, KS Górnik Bytom, Śląskie Centrum Tenisa Pszczyna, Fundacja "Szczecińska Akademia Tenisowa" oraz AZS Poznań A.

W pierwszym meczu dziewczęta z Gdańska pewnie, bez straty seta, pokonały KS Górnik Bytom 6:0 (4 gry singlowe + 2 pojedynki deblowe). W półfinale również wygrały, tym razem z ekipą SAT Szczecin w stosunku 5:1. W finale gdańszczanki musiały uznać wyższość zawodniczek TS IDEA SPORT Toruń, a o ich porażce zaważyły przede wszystkim przegrane obydwa mecze deblowe.

KT GAT Gdańsk we wszystkich 3 meczach finałów grał w składzie: Dominika Podhajecka, Weronika Ewald, Monika Stankiewicz, Martyna Mackiewicz i Hanna Koprowska.

To już szósty medal rangi mistrzowskiej w karierze utalentowanej Dominiki Podhajeckiej, a drugi w tym roku. Wcześniej Dominika zdobyła brązowy medal skrzatek (do lat 12) w grze podwójnej, a także 4 srebra krasnalek (do lat 10) - 2 w singlu i 2 w deblu.

Poniżej zdjęcia z zawodów, jakie otrzymaliśmy od taty i trenera Dominiki - Daniela Podhajeckiego. Dziękujemy za udostępnienie.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz tegoroczne Miejskie Święto Hanzy (licząc wg szkolnej skali)
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama