Słubice: 12 grudnia 2019   |   Imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
reklama
reklama

oldBOYS Słubice z pucharem wójta Górzycy (foto)

Nie tylko na ligowych boiskach mieliśmy emocje w ostatni weekend. Ci, którzy biegali po nich już jakiś czas temu, zmierzyli się w turnieju weteranów w Górzycy. Puchar wójta wywalczyła ekipa oldBOYS Słubice.

oldBOYS Słubice

Impreza odbyła się 1 września i była jednym z punktów programu festynu „Łączy nas historia”. Na murawie przy Kompleksie Sportowo-Rehabilitacyjnym pojawili się piłkarscy oldboje m.in. z Witnicy, Słubic czy Zielonej Góry. Wraz z piłkarzami do Górzycy przyjechali również kibice, którzy dopingowali zawodników – a emocji sportowych nie brakowało!

Walecznie, ale fair play

Głównym trofeum był wspomniany puchar ufundowany przez wójta Górzycy, więc gospodarza nie mogło go zabraknąć na uroczystym otwarciu. Robert Stolarski otworzył imprezę wspólnie z Małgorzatą Gniewczyńską, dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury.

A potem ruszyła sportowa rywalizacja! Ostatecznie zgłosiło się sześć drużyn, więc turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Mecze trwały po 15 minut. – Rozgrywki przebiegły w sympatycznej atmosferze oraz w duchu rywalizacji fair play – relacjonuje Mateusz Podlipski z GOK-u, jeden z organizatorów. Nad przebiegiem gry czuwała trójka sędziów: Mariusz Gębarowski, Ryszard Hemperek, Norbert Kukulski.

Nagrodzili drużyny i zawodników

A jak wyniki? Najlepsi okazali się oldboye ze Słubic! Za nimi uplasowała się drużyna z Witnicy, a na trzecim miejscu ekipa z KP Zielona Góra. Za nimi, poza podium, znaleźli się kolejno: Odra Górzyca, Lubuszanie Zielona Góra i drużyna z Ingram Micro.

Przyznano też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Arkadiusz Dybka, bramkarzem – Tomasz Sołczyński, a królem strzelców - Daniel Małecki, były napastnik SKP Słubice i król strzelców A klasy.

Skład zwycięzców: Piotr Didyk, Krzysztof Pawłowicz, Marcin Dobras, Paweł Sokołowski, Tomasz Chojnacki, Grzegorz Hałub, Ireneusz Donigiewicz, Daniel Małecki, Dariusz Olechno.

Zwycięzcy zadowoleni

Tego ostatniego zapytaliśmy o wrażenia z turnieju. - Fajna impreza, super ludzie, sympatyczna atmosfera. Poziom był naprawdę wysoki, a mecze zacięte. Tym bardziej cieszy zwycięstwo, którym nieco przypomnieliśmy o sobie naszym kibicom. Tej jesieni jeszcze trochę pogramy - opowiada D. Olechno.

Na zawodników, po skończonej grze, czekał poczęstunek, a uroczystość wręczenia nagród i pucharów - z rąk wspomnianych wcześniej gospodarzy - odbyła się już podczas festynu, bezpośrednio na scenie. A ci, którzy mieli ochotę (tych nie brakowało), zostali na imprezie i w dobrych humorach bawili się do samego końca.

Z naszym obiektywem także pojawiliśmy się na turnieju i mieliśmy okazję podejrzeć w akcji naszych oldbojów. Poniżej galeria zdjęć.

 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy władze Słubic powinny umożliwić przekształcenie działki przy ul. Folwarcznej na cele handlowe?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama