Słubice: 16 czerwca 2019   |   Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Słubice24.pl Wiadomości Sport Tenisowe pary rywalizowały na kortach w Górzycy
reklama
reklama

Tenisowe pary rywalizowały na kortach w Górzycy

Za nami pierwszy w historii Górzycy Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego. Impreza przyciągnęła zawodników z całego regionu. Najlepsi w rywalizacji okazali się słubiczanie: Bartosz Tomków i Wojciech Tomków.

turniej deblowy_gorzyca

Korty tenisowe w Górzycy od lat przyciągają miłośników tej dyscypliny. Tego lata Gminny Ośrodek Kultury pierwszy raz zaprosił do gry w parach – 25 sierpnia zorganizował Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego. To pierwsza tego typu impreza w Górzycy, ale z pewnością nie ostatnia.

Na kortach Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy zameldowało się 14 par. Zawodnicy i zawodniczki przyjechali m.in. z Gorzowa Wlkp. Słubic, Gubina, Rzepina, Kowalowa, Górzycy, Starościna i Frankfurtu nad Odrą. Wszyscy startowali w kategorii open, która rozgrywana była tzw. systemem rosyjskim: do dwóch przegranych lub wygranych setów.

Gospodynią zawodów był szefowa górzyckiego GOK-u Małgorzata Gniewczyńska, która serdecznie powitała zawodników i życzyła im udanej rywalizacji. Ta rozpoczęła się zgodnie z planem, jednak później pogoda mocno popsuła szyki uczestnikom i organizatorom – ze względu na złe warunki atmosferyczne rozgrywki zostały dokończone następnego dnia.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła deblowa para ze Słubic: Bartosz Tomków i Wojciech Tomków. Za nim znalezł się słubicko-rzepiński duat Szymon Baraniak i Przemysław Wodara. Na trzecim stopniu podium stanęły dwie pary: Bartosz Wargin i Dominika Podhajecka (Gorzów Wlkp. / Rzepin) oraz Krzysztof Ruta i Paweł Szczepka (Gorzów Wlkp.)

Najlepsi zawodnicy nie wyjechali z turnieju z pustymi rękami - otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Organizatorzy zadbali również o ich podniebienie, przygotowując dobrze zaopatrzony bufet z napojami, bananami i pyszną zupą gulaszową.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Jak oceniasz poziom czystości w Słubicach (licząc wg szkolnej skali)?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama