Słubice: 14 grudnia 2018   |   Imieniny: Alfred, Izydor
reklama
reklama

Tenisowe pary rywalizowały na kortach w Górzycy

Za nami pierwszy w historii Górzycy Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego. Impreza przyciągnęła zawodników z całego regionu. Najlepsi w rywalizacji okazali się słubiczanie: Bartosz Tomków i Wojciech Tomków.

turniej deblowy_gorzyca

Korty tenisowe w Górzycy od lat przyciągają miłośników tej dyscypliny. Tego lata Gminny Ośrodek Kultury pierwszy raz zaprosił do gry w parach – 25 sierpnia zorganizował Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego. To pierwsza tego typu impreza w Górzycy, ale z pewnością nie ostatnia.

Na kortach Kompleksu Sportowo-Rehabilitacyjnego w Górzycy zameldowało się 14 par. Zawodnicy i zawodniczki przyjechali m.in. z Gorzowa Wlkp. Słubic, Gubina, Rzepina, Kowalowa, Górzycy, Starościna i Frankfurtu nad Odrą. Wszyscy startowali w kategorii open, która rozgrywana była tzw. systemem rosyjskim: do dwóch przegranych lub wygranych setów.

Gospodynią zawodów był szefowa górzyckiego GOK-u Małgorzata Gniewczyńska, która serdecznie powitała zawodników i życzyła im udanej rywalizacji. Ta rozpoczęła się zgodnie z planem, jednak później pogoda mocno popsuła szyki uczestnikom i organizatorom – ze względu na złe warunki atmosferyczne rozgrywki zostały dokończone następnego dnia.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła deblowa para ze Słubic: Bartosz Tomków i Wojciech Tomków. Za nim znalezł się słubicko-rzepiński duat Szymon Baraniak i Przemysław Wodara. Na trzecim stopniu podium stanęły dwie pary: Bartosz Wargin i Dominika Podhajecka (Gorzów Wlkp. / Rzepin) oraz Krzysztof Ruta i Paweł Szczepka (Gorzów Wlkp.)

Najlepsi zawodnicy nie wyjechali z turnieju z pustymi rękami - otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody pieniężne. Organizatorzy zadbali również o ich podniebienie, przygotowując dobrze zaopatrzony bufet z napojami, bananami i pyszną zupą gulaszową.
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama
Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy artystyczne graffiti to dobry sposób na upiększenie miasta?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama