Kolejny udany weekend mają za sobą lekkoatleci Lubusza Słubic. Antoni Plichta reprezentował nasz kraj w meczu międzypaństwowym w Czechach, a jego klubowy kolega Jakub Czak walczył o wyjazd na mistrzostwa Europy podczas mityngu w Warszawie. Jak im poszło?

jakub antek
A. Plichta i J. Czak imponuja formą

16 czerwca Antoni Plichta wziął udział w prestiżowym meczu lekkoatletycznym pomiędzy reprezentacjami juniorów Czech, Węgier, Słowenii, Słowacji i oczywiście Polski. 18-letni wystartował tam w biegu na 100 metrów i wygrał swoją serię z 10.94, co w całej stawce sprinterów dało mu 5 miejsce.

Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka pobiegł też w reprezentacyjnej sztafecie 4x100 metrów, która uzyskała 40.44 i zajęła 2 miejsce, tym samym potwierdzając kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów. Warto odnotować, że cały mecz wygrali biało-czerwoni.

Jego o rok młodszy kolega Jakub Czak (trenerzy Jacek Grześkowiak i Grzegorz Kaczmarek) w tym samym czasie udał się do Warszawy, gdzie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa tego miasta w kategoriach U18 i U20.

Sprawdził się oczywiście na swoim koronnym dystansie, czyli 110 m ppł. Wygrał bieg z czasem 13.96, co jest nie tylko jego nowym rekordem życiowym, ale także wypełnionym minimum uprawniającym do startu na tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów młodszych.

- Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że będę mógł reprezentować mój kraj na mistrzostwach i będę robił wszystko, aby nikogo nie zawieść. Dziękuję moim trenerom, rodzinie oraz przyjaciołom, że pomogli mi w osiągnięciu tego celu. Teraz dopiero zacznie się ciężka praca - napisał J. Czak po zawodach.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne emocje na lekkoatletycznych arenach, bowiem w dniach 23-25 czerwca we Włocławku odbędą się mistrzostwa Polski juniorów. Na starcie sprintu zobaczmy oczywiście Antoniego Plichtę. Trzymamy kciuki!