Słubice: 25 marca 2019   |   Imieniny: Maria, Wieńczysław, Ireneusz
reklama
reklama

Sprinterzy Lubusza pokazali moc

Kolejny udany weekend mają za sobą lekkoatleci Lubusza Słubic. Antoni Plichta reprezentował nasz kraj w meczu międzypaństwowym w Czechach, a jego klubowy kolega Jakub Czak walczył o wyjazd na mistrzostwa Europy podczas mityngu w Warszawie. Jak im poszło?

jakub antek
A. Plichta i J. Czak imponuja formą

16 czerwca Antoni Plichta wziął udział w prestiżowym meczu lekkoatletycznym pomiędzy reprezentacjami juniorów Czech, Węgier, Słowenii, Słowacji i oczywiście Polski. 18-letni wystartował tam w biegu na 100 metrów i wygrał swoją serię z 10.94, co w całej stawce sprinterów dało mu 5 miejsce.

Podopieczny trenera Krzysztofa Wesołka pobiegł też w reprezentacyjnej sztafecie 4x100 metrów, która uzyskała 40.44 i zajęła 2 miejsce, tym samym potwierdzając kwalifikację na mistrzostwa świata juniorów. Warto odnotować, że cały mecz wygrali biało-czerwoni.

Jego o rok młodszy kolega Jakub Czak (trenerzy Jacek Grześkowiak i Grzegorz Kaczmarek) w tym samym czasie udał się do Warszawy, gdzie odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa tego miasta w kategoriach U18 i U20.

Sprawdził się oczywiście na swoim koronnym dystansie, czyli 110 m ppł. Wygrał bieg z czasem 13.96, co jest nie tylko jego nowym rekordem życiowym, ale także wypełnionym minimum uprawniającym do startu na tegorocznych mistrzostwach Europy juniorów młodszych.

- Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, że będę mógł reprezentować mój kraj na mistrzostwach i będę robił wszystko, aby nikogo nie zawieść. Dziękuję moim trenerom, rodzinie oraz przyjaciołom, że pomogli mi w osiągnięciu tego celu. Teraz dopiero zacznie się ciężka praca - napisał J. Czak po zawodach.

W najbliższy weekend czekają nas kolejne emocje na lekkoatletycznych arenach, bowiem w dniach 23-25 czerwca we Włocławku odbędą się mistrzostwa Polski juniorów. Na starcie sprintu zobaczmy oczywiście Antoniego Plichtę. Trzymamy kciuki!
 

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.

Reklama

Ostatnie komentarze

Sonda internetowa

Czy w Słubicach powinien powstać komercyjny cmentarz dla zwierząt?
 
Jaka kwota za pochówek byłaby dla Ciebie akceptowalna?
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama